10 spilgti "Foo Fighters" videoklipi, kas noteikti jānoskatās līdz galam

Raksta attēls - 10 spilgti "Foo Fighters" videoklipi, kas noteikti jānoskatās līdz galam Ekrānšāviņš

02.01.2017 / Parmuziku.lv

"Foo Fighters" ir viena no pasaulē labākajām rokgrupām, kas apveltīta ar lielisku humora izjūtu.

Cik labi "Foo Fighters" spēj paši par sevi pasmieties, parāda komiskie videoklipi, kas ieturēti labākajās amerikāņu filmu tradīcijās. Un tā nav vienkārši muļķošanās - parodijām mūziķi pieiet ar pilnu atbildību, demonstrējot savas zināšanas un aktiermākslas prasmes. "Foo Fighters" videoklipi notiekti jānoskatās līdz galam, jo intrigas atrisinājums pēdējās sekundēs radīs vispaliekošāko prieku!

Vienlaikus "Foo Fighters"  ir arī nopietni un eleganti rokmūzikas džentelmeņi, kas ciena tradīcijas un māk tās mūsdienīgi interpretēt, kā mēs to redzam, piemēram, "Foo Fighters: Sonic Highways" dokumentālajā filmā.

Gatavojoties 21. jūnija Lucavsalas koncertam, piedāvājam noskatīties "Foo Fighters"  videoklipus. Daļa no tiem jau ir kļuvuši par rokmūzikas klasiku.

1. "Learn To Fly"

"Learn To Fly" atrodama 1999. gada albumā " There Is Nothing Left to Lose". Videoklipā grupas dalībnieki, katrs atveidojot vairākas lomas, izglābj lidmašīnu no teroristiem - dueta "Tenacious D".

2. "Long Road To Ruin"

"Long Road To Ruin"  ir 2007. gada albuma "Echoes, Silence, Patience & Grace" ceturtais singls. Dziesmas videoklips ieturēts 70.gadu dakteru "Ziepju operas" stilistikā. Drāmas karaliene, protams, ir ūsainais Deivs Grols.

3. "White Limo"

"White Limo" ir viens no 2011. gada albuma "Wasting Light" singliem. Videoklips ieturēts VHS estētikā. Baltā limuzīna vadītājs ir leģendārais Lemijs Kilmisters, kurš kopā ar "Foo Fighters"  luksusa vāģī uzrīko pamatīgu ballīti, līdz notiek neatgiezeniskais.

4. "Walk"

2011. gada "Wasting Light" atrodama arī dziesma "Walk". Dziesmas videoklips ir filmas "Falling Down" parodija. Tā stāsta par agresīvu, vīlušos neveiksminieku.

5. "Everlong"

1997. gada albuma "The Colour and the Shape" singls "Everlong"  ir viena no "Foo Fighters" pazīstamākajām dziesmām. Videoklips ir sirreāls sapnis, kuru iedvesmojusi filma "The Evil Dead".

6. "The One"

Dziesma "The One" ir 2002. gadā izdotā albuma "One by One" bonuss. Lai gan dziesma rakstīta speciāli filmai "Orange Country", videoklips ir atsauce uz astoņdesmito gadu filmas "Fame" sižeta līniju.

7. "Breakout"

2000. gada albumā "There Is Nothing Left to Lose", gan filmas "Me, Myself and I" skaņu celiņā atrodama "Foo Fighters" dziesma "Breakout".  Filmā aktieris Džims Kerijs atveido vīru ar šizofrēniju, arī videoklipā kautrīgais Deivs Grols beidzot parāda, uz ko ir spējīgs!

8. "Big Me"

Dziesma "Big Me"  atrodama "Foo Fighters" 1995. gada debijas albumā. Šoreiz videokipā tiek parodētas samākslotās MENTOS reklāmas. "Foo Fighters" dara to tik ļoti labi, ka video saņem MTV balvu kā labākais grupas videoklips.

9. "The Pretender"

Viena no grupas nopietnākajām dziesmām "The Pretender" atrodama albumā "Echoes, Silence, Patience & Grace". Lai gan Deivs Grols nav apstiprinājis, ka dziesma ir sava veida protests pret politisko situāciju, to simboliski apliecina Sema Brauna veidotais videoklips. Grupa uzstājas tukšā lidmašīnu angārā, stājoties pretī policistiem, un notiek sacelšanās.

10. "In The Clear"

"In The Clear" atrodama 2014. gada albumā "Sonic Highways", kura ietvaros grupa viesojās astoņās ASV pilsētās, lai kopā ar vietējiem mūziķiem diskutētu par konkrētās pilsētas mūzikas tradīcijām. Par šo "Foo Fighters" radošo darbu HBO uzņēma dokumentālu daudzsēriju filmu "Foo Fighters: Sonic Highways".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!