Vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar leģendāro grupu ZODIAC atgriežas uz skatuves

Raksta attēls - Vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar leģendāro grupu ZODIAC atgriežas uz skatuves Publicitātes foto

25.05.2017 / Parmuziku.lv

Izcilais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols sadarbībā ar leģendāro grupu Zodiac ir izveidojis unikālu koncertprogrammu ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas apdarēm, kā arī roka un džeza hītu kaverversijām Nākamais solis. Tas ir jauns radošs izaicinājums pašiem māksliniekiem un solās būt īsti mūzikas svētki klausītājiem. Koncertprogrammas pirmizrāde notiks 13. jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Koncertu programmu veidos divas muzikāli atšķirīgas daļas. Pirmajā daļā izskanēs Raimonda Ozola solo programma – līdz šim nedzirdētas klasiskās mūzikas apdares, oriģinālkompozīcijas, kā arī  roka un džeza hīti īpašās kaverversijās. Otrajā daļā klausītājus gaida pilnīgi jauna, nebijusi  radoša savienība - Raimonda Ozola vijoles skanējums iekļausies leģendārās grupas Zodiac sastāvā.

2016. gada Ziemassvētkos notika pirmā komponista Jāņa Lūsēna sadarbība ar vienu no Latvijas izcilākajiem vijolniekiem Raimondu Ozolu programmā “Kā man tevi sasildīt”. Tad arī dzima ideja Raimonda skanīgo vijoles tembru salikt kopā ar Zodiac analogo sintezatoru skaņu iespējām.

Jānis Lūsēns ir pāraranžējis vecos Zodiac hitus un atjaunojis mazāk dzirdētus skaņdarbus, kuros Raimonda Ozola vijoles tembram un vijoļspēles tehnikai ir vadoša nozīme, līdz ar to muzikālais spektrs iegūst vēl nebijušas gradācijas no maigām un izjustām neoromantisma noskaņām līdz žilbinošām pasāžām.

Kopā ar Raimondu Ozolu koncertā Dzintaru koncertzālē uzstāsies pazīstami Latvijas mūziķi: komponists Jānis Lūsēns,  Raimonds Macats (taustiņi), Jānis Lūsēns (juniors, bass ģitāra ), Mārcis Auziņš (solo ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas).

Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku,  jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī Marisa Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. Raimonda Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Koncertu atbalsta Rīgas Brīvosta. Koncerta organizators: SIA BRIG.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!