Cēsu terasē "Zaļa Zāle" uzstāsies Vojteks Ščepaniks

Raksta attēls - Cēsu terasē "Zaļa Zāle" uzstāsies Vojteks Ščepaniks Publicitātes foto

27.04.2017 / Parmuziku.lv

Gaidot rudeni un septīto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu "Zemlika", jau trešo vasaru Cēsu terasē "Zaļa Zāle" gaidāma trīs koncertu sērija. Pirmais no tiem jau 10. jūnijā, kad pirmo un vienīgo koncertu sniegs poļu pianists un komponists "WOJTEK SZCZEPANIK".

Vojteks Ščepaniks (Wojtek Szczepanik) ir jauns poļu komponists, pianists un mūzikas producents. Aizrāvies ar klavierspēli, Vojteks savā radošajā ceļā saskāries ar dažādu žanru mūziku. Rokmūzikā viņš atrod kontrastu starp enerģiju un mieru, blūzā viņš iemācās izpaust sevi improvizējot, bet pateicoties džezam viņa mūzikas asinsritē plūst sinkopes un atpazīstamas harmonijas. Visu minēto mūziķis izmanto, lai radītu savu, kā vārdu krājumā ieviesies pēdējo gadu laikā - "neoklasisko" mūziku.

Pirms trim gadiem klajā nākušais Vojteka Ščepanika debijas albums "Margines" bija kā kautrīgs un nevainīgs pirmais solis. Pagājušā gada nogalē sekojušais ieraksts "INSTINCT", kas dienasgaismu ieraudzījis Dāvida Vengrēna (David Wenngren) jeb "Library Tapes" izdevniecībā "1631 Recordings", ir drošs un apņēmības pilns gaitas turpinājums. Īpašas klavieru skaņas meklējumos Vojteks šī albuma ierakstam tika atradis kādu nelielu, 18. gadsimtā celtu lauku baznīcu. Celta no koka tā klavieru tembram piešķīrusi siltāku, dziļāku un bagātīgāku tembru. Turklāt, albumā dzirdamais instruments skaņots zemāk nekā ierasts (432Hz), kas jo īpaši rezonē klausītāja ķermenī.

Vojteka Ščepanika koncerts būs pirmais triju koncertu sērijā "Zemlika nāk…" Cēsīs šovasar, kuri jau trešo vasaru norisinās kultūras terasē "Zaļa Zāle".

Koncertu sēriju atbalsta "Valmiermuižas alus".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!