25 dziesmas, kas iekļuvušas aptaujas "Muzikālā banka 2016" fināla balsojumā (VIDEO)

Raksta attēls -  25 dziesmas, kas iekļuvušas aptaujas "Muzikālā banka 2016" fināla balsojumā (VIDEO) Publicitātes foto kolāža

06.12.2016 / Parmuziku.lv

Šodien, 6.decembrī sākas Latvijas Radio 2 pop un rokdziesmu aptaujas „Muzikālā banka 2016” Lielais Fināla balsojums, kurā tiks noskaidrotas aizvadītā gada vērtīgākās dziesmas latviešu valodā. Balsošana ilgs līdz 15. janvārim, bet dziesmu aptaujas apbalvošanas ceremonija tradicionāli notiks 21. janvārī Olimpiskajā centrā Ventspils.

Arī šogad, atlasot Fināla balsojuma 25 dziesmas, kas visa aizvadītā gada laikā mēneša balsojumos saņēmušas vislielāko klausītāju atbalstu, tika noteikts, ka viens izpildītājs finālā piedalās tikai ar vienu dziesmu, ļaujot mūziķim izvēlēties, ar kuru no dziesmām startēt fināla balsojumā. Arī šoreiz tas ļāva aptaujas noslēguma balsojumā ienākt plašākam mūziķu lokam.

Jau ierasti, noslēguma balsojums notiek divās kārtās: līdz 30. decembrim iespējams balsot par visām 25 dziesmām, no kurām 10 dziesmas tālākai cīņai nekvalificēsies, bet no 2. janvāra līdz 15. janvārim – par 15 labākajām. Balsot par gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā - muzikalabanka.lv, portālos draugiem.lv un nra.lv. Plašāka info – aptaujas mājas lapā.

Lai balsojuma rezultātos saglabātu intrigu līdz pēdējam brīdim, šogad pirmoreiz nolemts balsošanā iesaistīt arī TV tiešraides skatītājus. Lai to nodrošinātu, „Muzikālā Banka” TV ēterā tiks pārraidīta vienlaicīgi ar koncerta norisi Ventspilī.

Tradicionāli vērtīgāko dziesmu noteiks klausītāji (50%) un „Muzikālās bankas” ekspertu padome (50%), kas veidota no profesionāliem, ar aptaujas fināldziesmām nesaistītiem mūziķiem, kuri ar savu dalību kuplinās arī apbalvošanas ceremonijas šovu.

Nākamais gads vairākiem leģendāriem mūziķiem un komponistiem ir „apaļu” jubileju gads un, dalība ekspertu padomē un konceršovā ievadīs viņu radošo aktivitāšu godināšanas gadu. Tie ir komponists Boriss Rezņiks un dziedātājs Viktors Lapčenoks, kuri atzīmēs 70 gadus, tautas mīlētie komponisti Mārtiņš Brauns (šogad apritēja 65) un Uldis Marhilevičs (svinēs 60. jubileju).

Vēl ekspertu komandā piedalās komponists Jānis Lūsēns, LNO operas solists Jānis Apeinis, ģitārists Mārcis Auziņš, dziedātāja un TV šova uzvarētāja Dināra Rudāne, Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļas vadītājs un bundzenieku “tēvs” Tālis Gžibovskis, Latvijas repa mūzikas aizsācējs Latvijā Ozols, dziedātājs Normunds Rutulis, dīdžejs un pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš un komponists, dziedātājs Gunārs Kalniņš.

Guntra Kuzmina - "Bourstous"

Musiqq - "Čaļi"

Mārtiņš Ruskis - "Daļa no sirds"

Prāta Vētra, Musiqq - "Debesis iekrita Tevī"

Logo - "Dzīvnieks"

Otra Puse & Antra Stafecka - "Es Tev"

Samanta Tīna - "Kāds trakais mani uzgleznos"

Justs - "Ko tu dari?"

The Sound Poets - "Lavīnas"

Markus Riva - "Laika upe"

Andris Ērglis un Antra Stafecka - "Laiks"

Z-Scars - "Mans Miljons Esi Tu"

Intars Busulis - "Miglas rīts"

Ivo Fomins - "Nāc"

Gain Fast - "Pārsteigums"

Līvi un Buks - "Pēdas uz palodzes"

L.V. Lauris Valters - "Tad apstājās laiks"

Dons - "Tepat"

Katrīna Bindere - "Tev līdzās"

Dzelzs Vilks - "Tu vilki nakti"

Tumsa - "Varbūt"

Lauris Reiniks - "Var jau būt"

Marija Naumova - "Vasaras nakts"

Agnese Rakovska - "Vienaldzības"

Rassell & E.Grieze & Sabīne Berezina - "Ziema"

Biļešu servisa kasēs drīzumā sāksies biļešu tirdzniecība uz prestižo un tradīcijām bagāto apbalvošanas ceremoniju, kas ierasti tiek veidota sadarbībā ar Ventspils pilsētu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!