VIDEO: Nekas tā nepiestāv Visu svēto naktij, kā jaunā "Tumša nakte, zaļa zāle" versija. Biedējoši labi!

Raksta attēls - VIDEO: Nekas tā nepiestāv Visu svēto naktij, kā jaunā "Tumša nakte, zaļa zāle" versija. Biedējoši labi! Ekrānšāviņš no video

31.10.2017 / Parmuziku.lv

Dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un fotogrāfs Jānis Romanovskis Visu svēto dienas priekšvakara pusnaktī prezentējuši alternatīvu latviešu tautasdziesmas „Tumša nakte, zaļa zāle” mūzikas video.

Dziesma īpaši patiks tiem klausītājiem, kuri alkst pēc neierastā. Dziesma veidota dark folk muzikālajā stilā. Skanot jaunās sievietes jutekliskajai balsij, atklājas tumsas valdzinājums, bīstams un tāpēc jo īpaši neatvairāms.

Katrīnas Gupalo talanta cienītāji ir pazīstami ar Katrīnas spēju dziesmas pārvērst neparastos skanējumos. Tā Katrīna pārveidojusi franču romantiskāko mūziku izrādē „100 gadi ar Piafu” un amerikāņu mūzikas klasiku izrādē „Pēc Pusnakts/ After Midnight”, taču tagad pienākusi kārta latviešu tautasdziesmām. Katrīna Gupalo pastāstīja, ka muzikālais materiāls radīts, izmantojot tikai klavieres un balsi. Neparastie klavieru skanējuma efekti panākti, novietojot milzīgu ģimenes šķūņa atslēgu, naglas un foliju uz stīgām, savukārt dziesmas beigās spocīgā skaņa rodas, pa stīgām velkot kredītkarti. Arī tautasdziesmas teksts ir interpretēts atšķirīgi no ierastās versijas.

Fotogrāfu Jāni Romanovski vizuālās mākslas cienītāji atpazīs no daudzajiem fotogrāfiju projektiem, kur fotogrāfs iemūžina latviešu tautas tradīcijas un kultūras mantojumu. Pazīstamākais ir Jāņa projekts ar tautasdejām dabā, kā arī Dziesmu svētku fotoreportāžas un mūziķu portreti. Sākumā Jānis domājis, ka klips būs tautiskos motīvos, bet, izdzirdot Katrīnas variāciju par „Tumša nakte, zaļa zāle”, krasi mainījis savu ieceri un iedvesmojies no šausmu filmām. Tā vienas tumšas un stindzinošas nakts laikā, kas, starp citu, iekritusi Valpurģu naktī, apburošajā K.K. fon Stricka villā tapa šīs dziesmas video klips.

Dziesmas „Tumša nakte” audio ieraksts pieejams Spotify un iTunes.

Vairāk informācijas par citiem mākslinieku realizētajiem projektiem: Katrīna Gupalo un Jānis Romanovskis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!