VIDEO: indīroka grupa The Black Pockets izdod pirmo singlu latviešu valodā

Raksta attēls - VIDEO: indīroka grupa The Black Pockets izdod pirmo singlu latviešu valodā Publicitātes foto

09.04.2018 / Parmuziku.lv

Šodien, 9. aprīlī, apvienība The Black Pockets klausītājiem nodod savu pirmo singlu latviešu valodā. Brilles rozā ir Prāta Vētrai. Rozā lietus - tas ir Opus Pro. Normunda Rutuļa apdziedātajai meitenei rozā principā ir viss. Grupai The Black Pockets ir spogulis, Spogulis rozā.

"Spoguļi paši par sevi ir trausli, nepielūdzami, bet galvenais - patiesi. Patiesību nevar apslēpt ne drēbju kārtas, ne makijāžas bagātīgums. Bet viens ir skaidrs, rozā spogulis tevi mīlēs un atbalstīs vienmēr," dziesmas pamatdomu skaidro grupas dziedātājs Rūdolfs.

Dziesma, līdzīgi kā grupas muzikālā daiļrade, ir eksperiments, taču šoreiz tika eksperimentēts arī ar valodas izvēli. Šī ir pirmā grupas dziesma latviešu valodā. "Sarakstīt dziesmas tekstuālo daļu pašu mēlē daudziem vietējiem māksliniekiem ir liels izaicinājums, kuram arī mums bija jānobriest. Kompozīciju veidojām sarkastiski, humors ir labs veids, kā izvairīties no neveikliem brīžiem valodas lietojumā.

Pēdējā laikā latviešu mūzikas trends ir izmantot latviešu dzejnieku darbus dziesmu tekstos, kā arī atdziedāt "klišejiskus" popmūzikas tekstus, mēs tā negribējām," turpina Rūdolfs.

Līdz ar pirmo dziesmu latviešu valodā grupa izdod arī videoklipu. Tas veidots pēc labākajām DIY jeb dari pats tradīcijām, ar budžetu, kurš nepārsniedza spoguļu bumbas īres maksu un elektrības rēķinu. Dziesmas saturs atspoguļojas video, tik tiešām...atspoguļojas. 

Ar pirmo singlu As Fast as I Can mūziķi iepazīstināja pirms diviem gadiem, un uzreiz tika salīdzināti ar grupas Two Door Cinema Club skanējumu, turpretī turpmāk izdotie singli 60s’ un Characters iezīmēja vintage rock šķautnes grupas darbībā.

Visus singlus iespējams bez maksas lejupielādēt internetā -  theblackpockets.bandcamp.com, kā arī klausīties lielākajās straumēšanas vietnēs.

Grupu The Black Pockets veido četri vīri – Rūdolfs, Jānis, Artūrs un Arturs. Tās darbības pirmsākumi rodami 2012. gadā, ik pa laikam izdodot pa kādam singlam “indie/rock/mazliet psihodēlija” žanrā. Grupas daiļradi ietekmējušas tādas mūsdienu indīroka apvienības kā Arctic Monkeys un Vampire Weekend, kā arī sešdesmito gadu rokmūzikas leģendas - The Kinks, The Beatles un The Who.

Dziesmu iespējams noklausīties arī vietnē Bandcamp.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!