VIDEO: Iepazīsties ar talantīgo dziedātāju Jēkabu Ludvigu Kalmani jeb The Ludvig

Raksta attēls - VIDEO: Iepazīsties ar talantīgo dziedātāju Jēkabu Ludvigu Kalmani jeb The Ludvig Publicitātes foto

09.01.2017 / Parmuziku.lv

6. janvārī jaunais, talantīgais dziedātājs Jēkabs Ludvigs Kalmanis (The Ludvig) prezentēja savu pirmo videoklipu dziesmai “I’m in Love With You”. Dziesmas vārdu autors ir pats Ludvigs, bet mūzika sarakstīta kopā ar komponistu Jāni Ķirsi.

Par savu pirmo videoklipu un dziesmu Jēkabs saka: “Pirmā mīlestība ir tā, kuru katrs izdzīvo ar īpašām, vēl mīlestībai nesagatavotām un nenobriedušām jūtām. Tā ir mīlestība, kuru sajūt ar ļoti trausliem un jutīgiem nervu galiem. Tieši tādēļ, ka tā ir pirmā, tā ir arī tik kontrastējoša. Viss ir sakāpināts. Ja tajā laikā tu esi vientuļš, tad tu neesi tikai vientuļš, bet ļoooooti vientuļš. Ja esi blakus ar savu izredzēto, tad neesi tikai laimīgs; tad  esi ekstrēmi laimīgs. Ja  esi pirmās mīlestības aplaimots, tad vari ieelpot dzīvi!”

Dziedātājs stāsta, ka klipa filmēšana (tas filmēts uz Mākslas muzeja kāpnēm, Vecrīgā, Pullman Riga Old Town Hotel un citās vietās.) 2016. gada novembrī bijusi ļoti ekstrēma, jo 7.novembra vakarā, kad klips tapa, gaisa temperatūra bija zem mīnus 10 grādiem.

Taču šī diena viņam bijusi patiešām īpaša: “Pirmo reizi filmēt klipu, turklāt – par pirmo mīlestību... Sākām darbu ap sešiem vakarā un beidzām ap pusnakti. Lai nofilmētu klipu, es dziesmu nodziedāju reizes 60 vai 70. Pēc filmēšanas nedēļu pavadīju slimnīcā, lai izārstētu filmēšanas procesā iegūto plaušu karsoni, taču, pateicoties šim atgadījumam, esmu guvis pieredzi un sapratis, ka pret veselību jāizturas nopietni, jo – visam ir savas sekas… Un tomēr: par spīti visam, darbs ar kameru bija ļoti aizraujošs! Sniegs, pilsēta, romantiska sajūta… Cerības, sapnis, esam kopā… Tas ir galvenais, pārējam nav nozīmes!”

Par sevi Jēkabs vēl piebilst:

Bez mūzikas esmu parasts sešpadsmitgadnieks. Mācos, tiecos uz mērķi, bet arī labi pavadu laiku ar draugiem mūzikas skaņās. Visu laiku klausos mūziku, skatos mūziku, domāju par mūziku.

 Savukārt Maestro Raimonds Pauls par jaunā dziedātāja sniegumu teic:  “Mums ir liels dziedātāju iztrūkums Latvijā, tādēļ priecājos, noklausoties šo dziesmu. Manuprāt, Jēkabs Ludvigs izklausās jau kā nobriedis mākslinieks. Ļoti simpātisks tembrs!” Savukārt leģendārais dziedātājs Žoržs Siksna lakoniski pauž: “Perfekti! Viņam jādodas iekarot pasauli!”, bet Jēkaba vokālā pedagoģe – dziedātāja Annija Putniņa – atzīst: “Jēkaba dziesmas melodija ir viegli uztverama, tā arī izceļ viņa īpašo vokālo tembru. Producents ir izveidojis dziesmai modernu un mūsdienīgu skanējumu, kas noteikti uzrunās dažādu paaudžu klausītājus.”

Dziedātājs Jēkabs Ludvigs Kalmanis (The Ludvig) dzimis Talsos, dzīvo Džistendē un pašlaik mācās NMV Rīgas Doma kora skola Mūziklu nodaļā pie vokālās pedagoģes un dziedātājas Annijas Putniņas. “Sāku dziedāt, mācoties 4.klasē, kad vecākā māsa man izteica komplimentu  par to, kā dziedāju līdzi dziesmām, kas skanēja pa radio. Mūziku sāku rakstīt 11 gadu vecumā – kopā ar labākajiem draugiem to darījām garāžā. Tiklīdz pirmās dziesmas bija gatavas, tās tajā pašā naktī pa telefonu atskaņojām pazīstamām meitenēm. Tagad dziesmas ar draugiem tik daudz vairs kopā nerakstām, jo katrs esam pievērsušies savam mūzikas stilam,” par sevi stāsta Jēkabs, piebilstot – viņaprāt, ar laiku dziesmas kļuvušas labākas un patiesākas gan vārdu, gan mūzikas ziņā. “Manuprāt, pašam dziesmas rakstīt ir labāk nekā ar kādu kopā, jo tad es tās spēju dziedāt daudz emocionālāk. Visas dziesmas, ko esmu uzrakstījis, stāsta par manām patiesajām emocijām, jo esmu pārliecinātas, ka tām nav jābūt samākslotām.”

Īpašu paldies Jēkabs saka Talsu Mūzikas skolas skolotājiem, kuri viņu atbalstījuši, ir bijuši saprotoši un, kā ar smaidu saka dziedātājs, pacietuši to, ka pirmos četrus gadus viņš bijis ne gluži pats priekšzīmīgākais audzēknis: „Paldies Raitim Rēriham, Talsu Mūzikas skolas direktoram un manam trombona skolotājam), klavierksolotājai Gitai Amoliņai, solfedžo skolotājai Inārai Pirvicai un solfedžo privātskolotājai Benitai Paeglei! Lielu paldies saku Kristīnei Brokai-Meļķei par atbalstu visās vokālajās aktivitātēs, par sniegto iespēju uzstāties uz skatuves un attīstīt prasmes, piedalīties koncertos un konkursos, kur satiku un iepazinos ar komponistu Jāni Ķirsi.”

Jēkabs ir „Latvijas lepnuma” laureāts kategorijā “Glābējs” – šo apbalvojumu viņš saņēma 2014.gadā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!