VEF kultūras pilī uzstāsies Kenny Wayne

Raksta attēls - VEF kultūras pilī uzstāsies Kenny Wayne Publicitātes foto

11.03.2019 / Parmuziku.lv

Kvalitatīvā un neparastā blūza koncertsērija "Sundays Blues Festival" atgriežas pie klausītājiem ar kolorītā amerikāņu blūzmeņa Kenny "Blues Boss" Wayne koncertu VEF kultūras pilī, Ropažu ielā 2. Tas notiks 22. martā pulksten 19.00.

Kenny "Blues Boss" Wayne muzikālā recepte ir vienkārša, bet garšīga. Tiek ņemts blūza un boogie-woogie klavieru skanējums, pievienota šķipsniņa rokenrola, piliens R&B un tas viss ievietots nogatavoties mākslinieka plašajā dvēselē. Pēc tam mielasts tiek pasniegts ar plašu smaidu, krāsainiem tērpiem un pamatīgu devu enerģijas. Kenijs ar savu klavierspēli un dziesmu pasniegšanas veidu ietekmējis vai ikvienu šā brīža boogie-woogie blūza pianistu ASV. 74 gadus vecais "Blūza boss" ir dzīva konkrētā mūzikas stila leģenda.

Kenny "Blues Boss" Wayne bija tā saucamais brīnumbērns, kurš ar savu klavierspēli spēja aizraut apkārtējos kaliforniešus muzikālā izplatījumā jau astoņu gadu vecumā. Viņš atpazīstams ar skrupulozu turēšanos pie blūza saknēm, taču piedāvā svaigu skatījumu uz tām, rakstot pats savus stilā ieturētos skaņdarbus, un pamatīgu pozitīvisma devu kā pats sev, tā saviem klausītājiem.

Kenijs saņēmis vairākas prestižā Čikāgas blūza žurnāla "Living Blues" kritiķu balvas, tajā skaitā kā gada izcilākais taustiņinstrumentālists. Pēdējoreiz tas notika vēl pavisam nesenajā 2015. gadā. 2012. gadā viņš tika nominēts "Pinetop Perkins" blūza pianistu apbalvojumam, kas nozīmē iekļūšanu labāko ASV blūza taustiņinstrumentālistu pirmajā piecniekā. Vēl 2006. gadā Kanādā albuma "Let It Loose" sakarā viņš ieguva prestižo šīs valsts analogu "Grammy" mūzikas balvai - "Juno Award" apbalvojumu par labāko blūza albumu. Tāpat saņemtas vairākas Toronto Blūza savienības balvas "Maple Blues Award". Kanādā iegūtie apbalvojumi izskaidrojami ar Kenija pārvākšanos uz šo valsti.

2017. gadā Kenny "Blues Boss" Wayne tika uzņemts boogie-woogie taustiņinstrumentālistu slavas zālē Ohaio. Pasaulslavenais mūziķis izdevis 12 soloalbumus un piedalījies nu jau neskaitāmos mūziķu sadarbības projektos. Viņa jaunākais albums "Inspired by the Blues" nāca klajā pērn. Kenijs koncertējot apceļojis Ameriku no Teksasas līdz Havaju salām un daudz koncertējis arī Eiropā.

Kenny "Blues Boss" Wayne mūžam jaunā boogie-woogie blūza dziesmu rakstīšanu un attiecīgi spēlēšanu salīdzinājis ar braukšanu pa vienu un to pašu lielceļu. "Ko tur var redzēt?" viņš jautā. "Daudz kas var izskatīties pazīstams, bet, ja vēlēsies saskatīt, katrs tajā visticamāk spēs atrast kaut ko nedaudz atšķirīgu." Nav šaubu, ka tas izdosies arī koncerta apmeklētājiem 22. martā VEF kultūras pilī.

Koncertsērija “Sundays Blues Festival” aizsākās 2017. gada pavasarī un ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Latvijas 1. rokkafejnīca.

Koncertu piedāvā biedrība "Cita kultūra" un "Riga Jazz Club" ar radiostacijas "XO FM" informatīvu atbalstu. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv vai pirms koncerta VEF kultūras pilī.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!