Turpinās ierakstu iesniegšana "Zelta Mikrofonam"

Raksta attēls - Turpinās ierakstu iesniegšana "Zelta Mikrofonam" Foto: Edijs Palēns, LETA

29.11.2017 / Parmuziku.lv

Ierakstu iesniegšana turpinās vēl līdz pat 4. decembrim.

Ieraksti iesniedzami elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā).

Ierakstus vērtēšanai var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas laika posmā no 2016. gada 2. decembra līdz 2017. gada 1. decembrim ir izdevusi vai publicējusi ierakstu. 

Iesniegto albumu sadalījumu pa kategorijām (mūzikas žanriem) veiks īpaši izveidota žūrija komisija. Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

  • Labākais mūzikas video klips,
  • Labākais koncertieraksts video,
  • Labākā debija,
  • Labākā dziesma.

Kā ierasts, tiks pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visvairāk atskaņotais ieraksts jeb radiohits.

Iesniegto ierakstu izvērtēšanas komisija tiek veidota no mūzikas, kultūras, mediju un izklaides speciālistiem, kas pārstāv dažādus darbības virzienus un mūzikas žanrus – tie ir gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan populārās kultūras speciālisti, šogad kopskaitā 47 eksperti. Daļa no vērtēšanas komisijas ik gadu paliek nemainīga, taču, lai nodrošinātu maksimālu vērtējuma objektivitāti un atbilstību mūzikas nozares aktualitātēm, žūrijas sastāvs katru gadu tiek mainīts vismaz par 10%. Ar šī gada žūrijas sastāvu iespējams iepazīties šeit.

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” tiks pasniegta jau 22. reizi un jau astoto gadu tiek rīkota ar SMScredit.lv ģenerālatbalstu. “Zelta Mikrofonu” organizē LaMPA un MicRecPM sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Tirdzniecības parks “Alfa”.

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija. Nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2018. gada 17. janvārī. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2018.gada 27.februārī Dailes teātrī.

Nolikums, žūrijas sastāvs un jaunumi tiek regulāri publicēti mājaslapā. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar nolikumu. Reģistrācijas maksa administratīvo izdevumu segšanai par vienu iesniegto ierakstu vienā nominācijā - 25 eur, LaMPA biedriem iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projekta administratori Ilzi Plešu – , tālrunis 67409924.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!