Top Latvijas simtgades dziesmu izlase - trūkst tikai tava balsojuma par labākajām latviešu dziesmām!

Raksta attēls - Top Latvijas simtgades dziesmu izlase - trūkst tikai tava balsojuma par labākajām latviešu dziesmām! Foto: kolāža no Edija Palēna, Ievas Makares un Ievas Čīkas LETA foto

04.12.2017 / Parmuziku.lv

Godājot dziesmoto tautu un Latvijas Valsts simtgadi, Radio SWH veido Latvijas simtgades dziesmu izlasi, kas atspoguļo tautā iemīļotākās latviešu dziesmas laika posmā no 1918. gada līdz 2018. gadam, un aicina ikvienu veidot Latvijas simtgades dziesmu izlasi kopā. Kopā, tautas balsojumā, tiks noteiktas 100 dziesmas, kuras uz mūžu nesīs Latvijas Simtgades vārdu mūzikas un visas valsts vēsturē.

Izvēlēties savas visu laiku labākās simtgades dziesmas var šeit.

Latvijas simtgades dziesmas tiks noteiktas, piedaloties Latvijas tautai un žūrijai, kuru pārstāvēs sabiedrībā zināmi dažādu kultūras jomu pārstāvji. Šobrīd par dziesmām jau nobalsojuši vairāk tūkstotis cilvēku. Simts labākās dziesmas noteiks tauta balsojumā, kas ilgs pusgadu. Šī balsojuma rezultāts taps iemūžināts kā Latvijas Valsts simtgades simbols. Balsojums noslēgsies 15. maijā.

Kultūrvēsturiskā projekta nobeigumā 100 dziesmas tiks apkopotas un īpašā kapsulā pasniegtas Latvijas Valsts prezidentam Latvijas Valsts simtgadē. Kapsula glabās dziesmu ierakstus un visu dalībnieku vārdus, kuri būs piedalījušies Latvijas 100 dziesmu izlases veidošanā.

Nākamajā gadā pēc Valsts simtgades svinībām plānots veidot māksliniecisku instalāciju vidē kādā no galvaspilsētas centrālajām vietām, kas vizuāli un audiāli dos iespēju iepazīties ar Latvijas simtgades 100 dziesmu izlasi. Arī šajā monumentā tiks gravēti visu šī projekta dalībnieku vārdi.

Avots: lvtop100.lv

*Titulattēlā izmantoti Edija Palēna, Ievas Makares un Ievas Čīkas LETA foto

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!