"Supernova" uzņem apgriezienus! Noklausies visas 22 dziesmas vienkopus

Raksta attēls - "Supernova" uzņem apgriezienus! Noklausies visas 22 dziesmas vienkopus Foto:Alise Šulca, Picture Agency

29.01.2017 / Alfrēds Sebris

Jau pavisam drīz atsāksies mūsu Eirovīzijas atlases konkurss "Supernova". Šogad cīņai par ceļazīmi uz Ukrainu pusfinālam atlasīti 22 dalībnieki, kuru vidū ir gan labi zināmi mūziķi, gan vārdi, kurus zinām mazāk.

 Nu jau 62.reizi maijā notiks Eirovīzijas konkurss, kurā dalību, kā ierasts, pieteikusi arī Latvija. Pie mums uzvarētājs tiks noteikts jau pavisam drīz (februāra beigās) konkursā "Supernova". Pirmā "Supernova" notika 2015. gadā. Šis konkurss aizstāja iepriekšējās atlases "Dziesma" un "Eirodziesma".

Konkursa pirmā uzvarētāja Aminata Savadogo iekļuva Eirovīzijas finālā pirmo reizi kopš 2008. gada un tajā ieguva 6. vietu. Pagājušajā gadā konkursā triumfēja Justs ar dziesmu ‘Heartbeat’, finālā pārspējot "Catalepsia", Martu Ritovu un "MyRadiantU", kuri dalību šovā pieteikuši arī šogad. Žūrijā, tāpat kā pirmajā gadā, sēdēs Dons, Ieva Kerēvica, Guntars Račs un Kaspars Roga.

Šogad balsojums sastāvēs ne tikai no atbalstītāju zvaniem vai īsziņām, bet arī spotify klausījumu daudzuma.

1. ANNA ZANKOVSKA

Anna šogad konkursā startē ar dziesmu "Rage love". Tāpat, kā pa dzīvi kopumā, arī pa karjeras kāpnēm Anna Zankovska un priekšu dodas nelieliem solīšiem, izvirzīdama sev aizvien lielākus mērķus. Šobrīd viņas radošajā "kontā" ir daudzi TV projekti, koncerti, rokoperas "Lāčplēsis" jauniestudējums un sadarbība ar Latvijas ievērojamākajiem mūziķiem. 2015. un 2016.gadā "Supernovas" ietvaros, kā bekvokāliste, pārstāvējusi Latviju Vīnē un Zviedrijā.

2. CRIME SEA

"CRIME SEA" pirmsākumi meklējami 2016.gada janvārī. Grupas sastāvā darbojas četri jaunie mūziķi: Marija Mickeviča - vokāls, Ralfs Brieze - ģitāra, Elza Ozoliņa - bass, Alberts Jansons - bungmašīna, elektronika. Muzikālā ideja sniedzas atrast jaunus risinājumus populārās mūzikas stilā, miksējot to ar neierastiem ritmiem un melodijām. Kā saka paši grupas dalībnieki, dziesma ir par cilvēka sevis meklējumiem un savstarpējo saskarsmi.

3. EDGARS KREILIS

Edgars Kreilis līdz šim esmu guvis pieredzi piedaloties TV3 šovos ''Koru kari 3'', ''Sanāciet, sadziediet''' un LNT šovā ''Dziedošās ģimenes'', kā arī piedalījies dažādos mūziklos. Mūziķis par dziesmu: “Galvenā doma šajā dziesmā liek noticēt sev. Šajā dzīvē mēs esam, kas vairāk par to, kas mēs jau esam. Tas nekas, ka mums nav spārnu, bet ar īstiem cilvēkiem sev blakus, mēs varam justies kā eņģeļi, un es ticu, ka tādi mēs varētu būt vairāki!”

4. FIRST QUESTION

Dziesmas “Naked” autors un izpildītājs mūzikas industrijā sevi pieteica ap 2000/2001. gadu, kad kopprojektā ar nosaukumu “HTS” uzrakstīja ļoti aktuālu skaņdarbu. Tolaik, ātri atzinību guvušais singls “Ielas”, tika iekļauts radio SWH raidījuma “Priekšnams” izdotajā platē, un apvienība pieredzēja pirmās koncerttūres pa Latviju. Bijis dīdžejs tādos lielākajos Latvijas klubos, kā “Essential”, “Nautilius” utt., kā arī vairākos klubos ārpus Latvijas robežas. Veidojis arī premiksus Tiesto, Jana Key, Prāta vētras un citu zināmu mūziķu dziesmām.

5. FRANCO FRANCO

Grupa "Franco Franco" ir viena no spilgtākajām latviešu indie-pop žanra apvienībām, kuras skanējumam raksturīgs spēcīgs sieviešu vokāls, emocionalitāte un kinematogrāfiskums. gadā izdots grupas debijas minialbums “Color Me”, kas ietver arī plašāk zināmo kompozīciju “Frank Killed Lee”. 2013. gadā iegūta kroga “Aptieka” gada balva "Labākā nesmagā grupa". Pēc radoša pārtraukuma “Franco Franco” atgriezušies Latvijas mūzikā 2016. gada pavasarī ar singlu un video “By the Lake” no minialbuma “Moon+Light”, kuru producējis mūziķis Reinis Sējāns ("Instrumenti", Reynsi).

6. KATRĪNA CĪRULE

Viena no vadošajām solistēm jau 14 gadus Rīgas Gospeļkorī. Debitējusi kā solo māksliniece 2007.gadā, izpildot soulful house žanru sadarbībā ar DJ Andre Crash. 2014.decembrī izcīnīja 2.vietu un skatītāju simpātiju balvu talantu šovā “Rādi, ko vari” (RigaTV24). Savu dziesmu "Bass (I love it)" izpildījusi "Supernova 2015" TOP 20 konkursā 2015.gadā. 2015.gada oktobrī sadarbībā ar Normundu Rutuli un zviedru Hans Antehed Trio laidusi klajā albumu "Vēstule Meitenei" un koncertējusi visā Latvijā.

7. KATRINE LUKINS

Latviešu dziedātāja Katrine Lukins, kura dzimusi 1995.gadā Zviedrijā, tagad dzīvo un strādā Latvijā. 2013. gada pavasarī dziedātāja debitēja ar singlu "Live Tonight", kas guva lieliskas atsauksmes gan no mūzikas apskatniekiem, gan arī no radiostaciju dīdžejiem un klausītājiem. 2014. gadā Katrīne iekļuva Eirovīzijas dziesmu atlases konkursa pusfinālā. Katrīne šobrīd strādā pie sava debijas albuma. Sadarbībā ar kompāniju “Mikrofona ieraksti” izdevusi vairākus savus singlus (“Live Tonight”, “You Are The Reason”, “Running To You” , “Find You” un “Crash & Burn” ) no kuriem vairāki skan arī ārpus Latvijas un ir izdoti arī Polijā. Albums un arī “Supernova 2017” iesniegtā dziesma tapusi sadarbībā ar mūziķi un producentu Kārli Indrišonoku.

8. LAURA LO PIED. CHRIS OAK

Laura Lo (īstajā vārdā Laura Ločmele) ir dziedātāja un dziesmu autore. Mūziķes saknes meklējamas Balvos, bet pašlaik uzturas Rīgā. Mūzikai nopietnāk sāka pievērsties jau 15 gadu vecumā, kad pašmācības ceļā apguva ģitāras pēli. Tad sāka pievērsties arī komponēšanai, bet vēlāk izveidoja arī savu grupu. 2010. gadā pievērsusies solo karjerai un pie producenta Kaspara Ansona ierakstīja savu pirmo singlu "Far Away".

9. LAURIS VALTERS

Lauris Valters ir bijušās grupas "ēnas" solists no 2000. - 2012. Gadam. Izdevis albumu un pāris singli atskaņoti arī Latvijas radio stacijās ("Beautiful Morning" , "Seven", "Neprātīgais", "Ar skaistām frāzēm", u.c.) Uzstājies tādos festivālos, kā “LMT Summer Sound”, “Fonofest”, “Bildes” un citos, koncertējis arī Lietuvā un Igaunijā.Iepriekš sadarbojies ar citiem izpildītājiem. 2013.gadā, Eirovīzijas finālā Malmē, piedalījās ar grupu “PER”. Pēdējā laikā pievērsies solo karjerai un izdevis arī vairākus singlus. 2015. gadā rakstījis mūziku dokumentālajai filmai "Tikai bērns", kuras tituldziesmu "Būtu tā vērts" iedziedāja kopā ar Aiju Andrejevu.

10. LINDA LEEN

Linda Leen ir komponiste, izpildītāja un producente, dēvēta par muzikālo hameleonu, kuras mākslinieciskais trumpis ir emocionāli krāšņās un ekspresīvās uzstāšanās. Savu pirmo apbalvojumu mūzikā viņa saņēma 2000. gadā par savu autordziesmu debijas albumu “Let’s Go Insane” un kopš tā laika kļuvusi par vienu no iemīļotākajām latviešu dziedātājām, izdodot 5 albumus, 3 DVD koncertierakstus un radot neskaitāmas muzikālas programmas lielākajās Latvijas koncertzālēs, Latvijas Nacionālajā Operā, kā arī Arēnā Rīga.

11. MARKUS RIVA

Markus Riva ir Latvijā, Krievijā un NVS valstīs populārs dziedātājs, dziesmu autors un producents, DJ, TV šovu un pasākumu vadītājs. 2014. gada nogalē, izturot vairāk kā 10 000 dalībnieku konkurenci, Markus veiksmīgi kļuva par vienu no superfinālistiem TV šovā “Gribu pie Meladzes”, kurā mākslinieks ieguva labas atsauksmes ne tikai no Krievijas šovbiznesa haizivīm, bet arī salauza sirdis miljoniem meiteņu no Krievijas, Baltijas valstīm, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas un citām bijušās padomju savienības valstīm.

12. MIKS DUKURS

Miks Dukurs ir daudzpusīgs mūziķis un dziedātājs no Rīgas, kurš pats raksta, izpilda un arī producē savu mūziku. Skatuves pieredze mērāma nu jau vairāk kā desmit gadu garumā, aiz muguras trīs solo albumi un vairāki singli, no kuriem līdz šim veiksmīgākie - “Tu Mani Cel”, “Katru Vārdu”, “Manai Pasaulei Jumtu”, “Never Let You Down” un “Monēta”.

13. MIKS GALVANOVSKIS

Miks ir 18 gadus jauns mūziķis, dzejnieks un aktieris no Jelgavas. Savu muzikālās karjeras pirmo posmu uzsāka pirms diviem gadiem, pievienojoties Latvijas Jaunatnes teātra studijai. Pēc neilgas darbības studijā, piedalījies vairākos iestudējumos- to starp galvenā loma muzikālajā iestudējumā "Kraukšķīts". Plašākai sabiedrībai kļuva atpazīstams, kad pagājušajā gadā ar grupu "Ne citu rīt" veltīja dziesmu "Latvija" valsts svētkos.

14. MYRADIANTYOU

Grupa “MyRadiantYou” uz Latvijas skatuves sevi pieteikusi jau 2012 gadā ar singlu "Mysterious Lover", kas uzreiz nokļuva Latvijas lielāko raidstaciju apritēs. Kopš tā brīža ir izdoti veirāki singli, no kuriem spilgtākie ir bijuši "Going All the Way", "Ar Kuģiem un Lidmašīnām" un "We Will Be Stars". 2016 gada pavasarī grupa ir laida klajā savu debijas albumu "The City of Love", piesakot sevi kā spilgtu indie-pop/indie-folk pārstāvi. Grupas pamatā ir Ilzes un Jāņa duets, ko papildina tādi mūziķi kā Didzis Bordo, Kaspars Pļavnieks un Kaspars Ansons.

15. ROCK’N’BERRIES

Grupa “Rock’n’Berries” ir dibināta 2013 gada jūnijā, taču jau nopietni paspējusi sevi pieteikt uz Latvijas mūzikas skatuves. Pēdējo gadu laikā tā ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu arī Rīgas nakts klubu dzīvē. Grupa ir sniegusi savus priekšnesumus vairākos nozīmīgos kultūras pasākumos kā Rīgā, tā arī ārpus tās, rūpējoties par lielisku un kvalitatīvu muzikālo baudījumu to apmeklētājiem. 2016.gada maijā apvienība laida klajā savu debijas albumu ar nosaukumu “Smoothie Call” un devās albuma prezentācijas tūrē tādās valstīs kā Lietuva, Rumānija, Bulgārija un Grieķija.

16. SANTA DAŅEĻEVIČA

Santa ir profesionālā dziedātāja, dziesmu autore, dažādu konkursu laureāte un ukraiņu X-Faktora fināliste. No 10 gadu vecuma attīstījusi savu dziedātprasmi Rīgā pie skolotājas Nadeždas Buharovas. Līdz 20 gadu vecumam piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos Latvijā un ārzemēs, ieņemot godalgotas vietas. 2015. gadā viņa uzsāka dalību Ukraiņu TV šovā "X - Factor" un starp vairāk nekā 100 000 dalībniekiem ieņema 8. vietu finālā. 2016. gadā tika līdz pusfinālam Ghetto Factor (Latvija).

17. THE HIQ

gadā apvienība sāka spēlēt kopā un radīt dziesmas. Piedalījušies dažādos konkursos, piemēram, “Ventspils Supermikrofons”, kurā arī kļuvuši par uzvarētājiem. Šobrīd grupa strādā pie pirmā albūma. Dziesmā grupas dalībnieks un dziesmas autors Kaspars Čimbars atklāj, ka nerunā par kādu konkrētu atgadījumu vai tēlu. Viņš uzver, ka to jāveido katram klausītājam pašam un vārdos jāsajūt savu dzīvi un tās pieredzi.

18. The Ludvig

Jēkabs ir Rīgas Doma kora skolas audzēknis no Talsiem. Viņš raksta dziesmas kopš vienpadsmit gadu vecuma, bet sapnis par solista karjeru sācies vēl agrāk. Talsos dziedājis visur kur pagadās- pie draugiem, radiem un visur citur, kur ticis uzaicināts. Ir vairāku konkursu laureāts. Pēc mūziķa domām, lielākais sasniegums ir nominācija Latvijas Lepnuma gada balvai par slīkstoša bērna dzīvības glābšanu.

19. TOMS KALDERAUSKIS

Šobrīd Toms mācās 4.kursā Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā džeza vokālu. Ik pa laikam patīk pašama sevi izaicināt, tāpēc piedalās dažāda mēroga konkursos Latvijā un ārpus tās, piemēram, Spānijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā u.c. Ticis godalgoti apbalvots un novērtēts. Pagājušajā gadā "Supermikrofonā", Rīgas konkursā, ieguva 2.vietu.  Toms par dziesmu: “Ja esi sasniedzis kādu sev nospraustu “virsotni” – kāp vēl augstāk un augstāk. Ar šo dziesmu gribu cilvēkus motivēt nepadoties pie mazākajām grūtībām un sasniegt savus sapņus.”

20. TRIANA PARK

“Triānas Parks” ir viena no pēdējā laika ekstravagantākajām Latvijas grupām, kas plašākai sabiedrības daļai ir pazīstama pēc saviem neordinārajiem šoviem Eirovīzijas valsts nacionālajos finālos. Grupas soliste Agnese Rakovska arī piedalījusies vairākos TV projektos, no kuriem nesenākais bijis ‘’Izklausies Redzēts’’. Grupa paspējusi piedalīties lielākajos Latvijas mūzikas festivālos - Positivus, LMT Summer Sound, Fonofest, Playground 333 un citos, kā arī ārvalstu – “Siirt Gapgenc” festivālā un Reepenbahn festivālā. Grupa ir piedalījusies arī vairākās starptautiskās mūzikas konferencēs – SXSW, Eurosonic Noordeslag, Waves Bratislava, Waves Vienna. Pagājušā gadā, koncertā Liepājā, “Triānas parks” iesildīja arī “Prāta vētru”.

21. UP

g. ieguvusi Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu "Zelta Mikrofons" kā labākā debija par mūzikas albumu “Siren”. Uzstājusies Kaņepes Kultūras Centrā, Klubos “Depo” un “Nabaklab” un Miera ielas Vasarsvētkos uz lielās skatuves. Piedalījusies arī Radio Nabas projektā - albumā “Pretējības” ar dziesmu “Princese”. gadā, pēc nelielas pauzes atsāka radošo darbību un šobrīd ir jaunu muzikālo nianšu meklējumos, iedvesmojoties no Amerikas rietumu kultūras klasikas: Dollijas Pārtones mūzikas un Tarantino filmām.

22. PIKASO

Pikaso (īstajā vārdā – Jānis Lipšāns) pārstāv Latviešu hip hop scēnu jau vairāk kā dekādi un kopš 2000. gadu sākuma ir izdevis 2 solo albumus (Satikšanās vietu mainīt nedrīkst (2013), SVMN: B Puse (2014). Ieraksts “Satikšanās Vietu Mainīt Nedrīkst” saņem Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu “Zelta Mikrofons 2013” nominācijā Labākais HipHop albums. Pikaso ir piedalījies daudzās dziesmās kā viesmākslinieks un sadarbojies ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Gustavo, Goran Gora, Dons, Aija Vītoliņa un citiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!