"Supernova 2017” fināla filmēšanā izmantos mūsdienīgu montāžas programmu "CuePilot"

Raksta attēls - "Supernova 2017” fināla filmēšanā izmantos mūsdienīgu montāžas programmu "CuePilot" Publicitātes foto

23.02.2017 / Parmuziku.lv

Jau šo svētdien, 26. martā, plkst. 21:25 notiks Izšķirošā cīņa par ceļazīmi uz dziesmu konkursu “Eirovīzija 2017”. Latvijas Televīzijas konkursa „Supernova 2017” fināla filmēšanā tiks izmantota viena no jaunākajām, advancētākajām un labākajām šīs jomas tehnoloģiskajām.

Latvijas Televīzijas konkursa „Supernova 2017” fināla filmēšanā tiks izmantota speciāli TV tiešraižu veidošanai radītā „CuePilot” programma, kas ir viens no jaunākajiem, advancētākajiem un labākajiem šīs jomas tehnoloģiskajiem risinājumiem pasaulē.

Programma tika radīta, lai nodrošinātu 2014.gada Eirovīzijas konkursa tiešraidei no Kopenhāgenas, bet uz Latviju dators, kas šo sistēmu nodrošināja, atbrauca tieši no X-Factor šova tiešraides Dānijā.

CuePilot ir TV ētera pults automātiskā vadības sistēma, kas palīdz tiešraides režisoram realizēt pārdrošākās idejas. Būtībā veidot muzikālo klipu tiešajā ēterā ar ārkārtīgi dinamisku kadru maiņu un video iestarpinājumiem.

Šī sistēma arī sniedz operatoriem pilnīgu informāciju par notiekošo un par nākamajiem kadriem. Pilnīga informācija atvieglo operatoru darbu, jo vairs nav jākoncentrējas, skatoties kadru lapās, kas sniedz tikai informāciju par kadru daudzumu un paredzamajām vietām ētera laikā, bet nesniedz nekādu reālā laika atskaiti par notiekošo.

„CuePilot” ir unikāla arī ar to, ka režisora kadra izmaiņas un tekstuālās informācijas labojumus uzreiz redz visi iesaistītie,” stāsta tiešraides režisors Juris Matuzelis. CuePilot izmantošanu “Supernova” finālam nodrošina kompānija Hannu Pro, kuras vadītājs Kalvis Baumanis stāsta:

“Hannu Pro aktīvi seko jaunākajām norisēm nozarē un jaunāko tehnoloģiju attīstībai, uzturot saikni ar nozares profesionāļiem un izzinot viņu nepieciešamības. Lai veicinātu pilnīgāku jaunāko tehnoloģisko sasniegumu izmantošanu aizraujošāku un izsmalcinātāku programmu veidošanai, mēs esam ieinteresēti atbalstīt tos radošos talantus, kas tiecas pēc pilnības gan mākslinieciskajā, gan tehniskajā ziņā, tos, kam ir pārliecinošs potenciāls un vēlme radoši izmantot tehniskās iespējas."

"Supernova ir lielisks piemērs radošam komandas darbam, un mēs ticam, ka tas iedvesmos arvien plašāku TV programmu un filmu veidotāju loku tiekties pretim jauniem radošiem izaicinājumiem ārpus ikdienas rutīnas.”

Izšķirošā cīņa par ceļazīmi uz dziesmu konkursu “Eirovīzija 2017” notiks svētdien, 26. martā, plkst. 21:25 LTV 1 tiešraidē, savukārt LTV7 kanālā redzēsim tiešraidi ar surdotulkojumu

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!