Šogad uz POSITIVUS Dabas skatuves Arturs Skutelis, Spāre, Kasetes, Martas Asinis

Raksta attēls - Šogad uz POSITIVUS Dabas skatuves Arturs Skutelis, Spāre, Kasetes, Martas Asinis Publicitātes foto

08.06.2018 / Parmuziku.lv

Positivus festivāla Dabas skatuve, kas ik vasaru simtiem festivāla apmeklētāju pulcē milzu priežu pakājē Salacgrīvas kāpās, arī šoreiz piedāvās daudzveidīgu mūzikas žanru un mākslas programmu, ļaujot izbaudīt augstvērtīgu muzikālo sniegumu mūziķu izpildījumā, novērtēt dažādus jaunus mūzikas projektus, kā arī pozitīvi uzlādēties kopā ar improvizācijas teātri un komiķu stāvizrādēm.

Arturs Skutelis ir viens no zināmākajiem un atzītākajiem latviešu repa mūziķiem. Spēja meistarīgi izstāstīt stāstu, darbs ar valodu, plašs asprātīgu metaforu arsenāls un vārdu spēles labākajās hip-hopa žanra tradīcijās padara Arturu par vienu no latviešu pagrīdes repa nozīmīgākajiem un interesantākajiem izpildītājiem.

Īpašajā Jersika Records muzikālajā stundā uz Dabas skatuves ar pavisam jaunu un svaigu materiālu uzstāsies vieni no labākajiem Latvijas džeza un improvizētās mūzikas māksliniekiem. Interneta žurnāls Satori visus svētlaimīgos un jestros festivāla apmeklētājus aicinās uz brīdi ieskatīties literātu dzīves tumšākajos nostūros. Četri jaunie un vidējās paaudzes autori lasīs savus šovasar tapušos darbus. Viņus iedrošinās Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Ar grūvīgu ritmu, lipīgām melodijām un ciniskiem tekstiem uz Dabas skatuves uzstāsies Martas Asinis. Kasetes, iedvesmojušies no pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu popmūzikas savienojumā ar mūsdienīgiem indie ritmiem, uzstāsies ar enerģiskiem populāru latviešu dziesmu remiksiem. Jaunā viļņa šlāgerus no Rīgas atvedīs Čipsis un Dullais, kas pēc 9 gadu pārtraukuma atgriežas festivālā. Spāre spēlēs un dziedās latvisku psihedēlisko roku, balstoties uz iepriekš sarakstītām dziesmām, melodiskām līnijām vai dzejoļiem.

Kā vieni no nedaudziem emocionālās mūzikas žanra pārstāvjiem Latvijā uzstāsies arī Himnas muzikāli izvērstākā sastāvā. Mionia koncertu uz skatuves papildinās stīgu trio Sarma Gabrēna, Līva Tomiņa un Baiba Bergmane, un ģitārists Edgars Rugājs. Audiovizuālu pieredzi piedāvās DJ & VJ duets Pachamama Beats, vedot krāsainos ceļojumos ne tikai uz tālām pasaules malām, bet arī sapņiem. DJ Kaspar Kondrat kopā ar Trashy Kid apvienos dažādus mūzikas stilus, klausītājam sniedzot eklektisku un pārsteigumiem pilnu ceļojumu. Reinis Jaunais pārsteigs ar savām ģitārspēles prasmēm, spēju spēlēt dažādās tehnikās, kā arī savām oriģināldziesmām. Rihards Lībietis Orchestra izpildīs plašas dinamikas instrumentālu pasaules mūziku. Evija Vēbere eksperimentēs ar dažādām elektroniskām un akustiskām skaņām, radot te sapņainas, te trauksmainas kompozīcijas, taču viņas unikālākais instruments un dārgakmens būs balss, kurai līdzīgas sastopamas ārkārtīgi reti.

Positivus festivāls ir dažādu mākslas un kultūras žanru satikšanās, tieši tāpēc par labu garastāvokli un smaidu sejā arī šogad parūpēsies stand-up komiķu apvienības Comedy Latvia, Comedy Estonia, KiKiT kopā ar Prieka Ministriju un ArtiŠok improvizācijas teātri. Kā noslēdzošie Dabas skatuves programmas mākslinieki gaidāmi magnētiskā sviestroka grupa Sūdi, kas nu jau ir kļuvusi par ikgadēju un neatņemamu programmas rezidentu. Ikviena viņu uzstāšanās ir notikums un vienlaicīgi satīrisks pārskats par svarīgām tēmām.

Uz galvenās skatuves: Nick Cave & The Bad Seeds, The Prodigy, Years & Years. Kā jau ziņots, šovasar Positivus festivāls noritēs no 20. līdz 22. jūlijam, un galvenie mākslinieki uz festivāla lielās skatuves – būs Nick Cave & The Bad Seeds, The Prodigy un Years & Years. Salacgrīvā šogad uzstāsies arī tādi aktuāli mākslinieki kā Tove Lo, Mura Masa, Lauv, The Barr Brothers, Youngr, Jeremy Loops, Marlon Williams, Ivan Dorn, MESA, DAGAMBA, Noëp, Confidence Man, Justinas Jarutis, Juris Kaukulis un Jauno Jāņu Orķestris, Vladislavs Nastavševs/ Ezeri, Edavārdi, Frankie Animal, ansis, Tehnikums, The Family Dog, Autographic, Praga II, nesen, Polifauna, Laika Suns, Regīna, Sigma, GBDJ un daudzi citi. Festivāla programma vēl tiks papildināta.

Biļetes uz Positivus festivālu nopērkamas Positivus mājaslapā un Biļešu Serviss kasēs, kā arī internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!