Arturs Skutelis: Man gribējās, lai tā mūzika ir dzīva, lai tā top šeit un tagad (VIDEO)

Raksta attēls - Arturs Skutelis: Man gribējās, lai tā mūzika ir dzīva, lai tā top šeit un tagad (VIDEO) Ekrānšāviņš

18.02.2017 / Aiga Leitholde

2016. gada 10. augustā tika izdots Artura Skuteļa un “Tvērumi” albums “Audums”, pieteikts kā konceptuāls muzikāls ieraksts par kāda autora (Skuteļa alter ego) nāvi.

Atsaucoties uz filozofu darbos paustajām atziņām, Skuteļa valoda veido mākslinieciski bagātīgu vēstījumu, muzikālais pavadījums nodots dzīvās grupas rokās un iztēles brīvībai - klausītāji un žurnālisti “Audums” atzina par vienu no 2016. gada labākajiem albumiem Latvijas mūzikā.

Arturs Skutelis kā hiphopa mākslinieks bija klusējis divus gadus (albums “Pieturas un citi punkti” izdots 2014. gadā). Klusēšanas iemeslus viņš atklāj albuma “Audums” tapšanas īsfilmā “Uzrakstīt audumu”.

2015. gada rudenī, sarunājoties par mūziku ar reperi Abru, Skutelim bija jāatbild uz jautājumu: “Sarunas laikā mēs nonācām pie jautājuma, kāpēc es vairāk nekoncertēju. Es mēģināju viņam paskaidrot, ka savu mūziku vairs nejūtu kā rečetējumu uz fonogrammas, uz gatava bīta, kā tas ir pieņemts (…) Man gribējās, lai tā mūzika ir dzīva, lai tā top šeit un tagad. Es vairāk nejutu vēlmi un nepieciešamību uzstāties cilvēku priekšā, ja vienīgais dzīvais ir rečetējums, bet pārējais ierakstīts. Tur nav nekāda pārsteiguma un viss ir paredzams. Paredzams vispirms jau man, jo es zinu, kā programma tiek sagatavota."

Abra kā risinājumu ieteicis mūziķus, ar kuriem 2015. gada 25. novembrī Skutelis aizvadīja pirmo mēģinājumu, lai dziesmām radītu jaunas interpretācijas. Mēģinājuma laikā mūziķi sapratuši, ka viss skan ļoti interesanti un ir izveidots pamats tam, lai kopā radītu ko vairāk par vienu koncertu Zundas dārzā 2016. gada 6. maijā.

Emīla Kāļa īsfilma “Uzrakstīt audumu” dod ieskatu ne vien albuma “Audums” tapšanā, bet, svarīgāk, ļauj iepazīt procesu, kura ietvaros dzimst jaunas idejas un rodas jaunas grupas, un uzzināt arī par klausītāja lomu šajā radošajā mijiedarbībā.

Artūrs Skutelis un "Tvērumi" ir: Arturs Skutelis - balss, teksti; Alise Golovacka - taustiņi, flauta; Dita Frīdenberga - saksofons;Mārtiņš Vilnītis - bass; Rūdolfs Latišenko - bungas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!