"Skaņu meža" programmu papildina "dub" tehno veterāni "Porter Ricks"

Raksta attēls - "Skaņu meža" programmu papildina "dub" tehno veterāni "Porter Ricks" Publicitātes foto

13.09.2017 / Parmuziku.lv

Nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” šogad atzīmē savu 15. gadskārtu, un tā koncertvakari noritēs 6. oktobrī mākslas muzejā "Rīgas Birža", kā arī 13. un 14. oktobrī mūzikas namā "Daile".

Pilna pasākuma programma izziņota jau augustā, taču nupat to papildinājuši vēl divi mūzikas projekti – vācu duets "Porter Ricks", ko medijs "FACT Magazine" nodēvējis par "dub" tehno veterāniem un kas šogad pēc 18 gadu pauzes ir atgriezušies ar jaunu albumu, kā arī krievu izcelsmes post-tehno producente Machine Woman. Porter Ricks uzstāsies trešajā festivāla koncertvakarā 14. oktobrī.
 


"Porter Ricks" ir Tomasa Kēnera (Thomas Köner) un Endija Melviga (Andy Mellwig) projekts, kas, kā raksta ritmiskajai mūzikai veltītais portāls "Resident Advisor", "palīdzējuši definēt "dub" tehno žanru". Viņu hrestomātiskie ieraksti izdevniecībās "Chain Reaction" (1996) un "Mille" (1997) nesen tika papildināti ar plati "Anguilla Electrica" izdevniecībā "Tresor Records" – šis ir pirmais dueta albums 18 gadu laikā. Mūzikas kritikas portāls "Pitchfork" novērtējis jauno ierakstu ar 8.0, un piebildis, ka "Melvigs un Kēners pārāk mīl tehno, lai to mainītu, taču - no otras puses – tieši tāpēc to izmaina."

Kēners ir intensīvi strādājis kā skaņu dizaineris un mākslinieks, un viņa darbi ir bijuši izstādīti Pompidū Centrā un Luvrā, un 2007. gadā viņš veidojis darbu skaņu mākslas izstādei "SKAN". Vairākus Kēnera solo ierakstus publicējusi izdevniecība "Touch". Savukārt Melviga blakusprojekti ietver sadarbību ar Kevinu Šīldsu (Kevin Shields) no grupas "My Bloody Valentine" un Pītu Kemberu (Peter Kember) no "Spacemen 3". "Porter Ricks", kā min daži kritiķi, gan ir centrālā ass abu mākslinieku muzikālajās karjerās, un šis projekts ir manāmi cēlis kvalitātes latiņu eksperimentāli orientētā tehno laukā. Dueta radošais nosaukums Porter Ricks ir savulaik aizgūts no TV sērijas "Flipers", un, kā sacījuši paši mūziķi, atsauce uz jūru tajā raisa asociācijas ar „skaidru, atbrīvojošu redzējumu”.

Līdzās trim jau izziņotiem projektiem „Skaņu meža” līdzdibināto platformu "SHAPE" festivālā pārstāvēs Krievijā dzimusī Anastasija Vtorova jeb Machine Woman. Machine Woman daiļrades skanējums raksturojams kā eksperimentāls tehno ar uzsvērtu pašironiju. Kopš 2014. gada viņas ieraksti publicēti tadās izdevniecībās kā "Tesla Tapes", "WTN?" un "Peder Mannerfelt Produktion". Viņas radošā darbība guvusi ievērojamu atzinību, tajā skaitā tiekot izcelta "Fact Magazine" rakstā “10 hausmūzikas un tehno producenti, kuriem pievērst uzmanību 2016. gadā’’.

 

Vtorovas pašas ierakstu izdevniecība "Take Away Jazz Records" radīta 2016. gada novembrī un māksliniece tās izdoto mūziku raksturo kā “mūziku cilvēkiem, kas nespēj naktīs gulēt un kurus apbur pasaulīgas, abstraktas kolāžas.’’ Pavisam nesen viņai tika piedavāts regulārs ētera laiks "Berlin Community Radio", kā arī pārraide Bristolē bāzētajā Noods Radio. Vtorova šobrīd strādā pie vairākiem remiksiem un jauniem ierakstiem, kā arī iedvesmojas no audio grāmatām un Baltijas jūras. Medijs Crack magazine raksta, ka Machine Woman šobrīd ir „labā pozīcijā, lai veiksmīgi satirizētu deju mūzikas konvencijas”. „Skaņu meža” ietvaros viņa uzstāsies 13. oktobrī.

Ar iepriekš izziņotajiem festivāla māksliniekiem iespējams iepazīties šeit.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs, kā arī internetā. Abonements uz divām festivāla dienām pagaidām maksā 20 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējās cenas uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir šādas: 13. oktobris – 15 EUR, 14. oktobris – 15 EUR.

Vairāk informācijas mājas lapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!