SKANi izdod Liepājas Simfoniskā orķestra albumu ar latviešu komponistu skaņdarbiem

Raksta attēls - SKANi izdod Liepājas Simfoniskā orķestra albumu ar latviešu komponistu skaņdarbiem Foto: Reinis Hofmanis

04.03.2022

Šodien ierakstu kompānija SKANi izdod Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) albumu “Plaukstošais jasmīns”, kurā iekļauti deviņi latviešu komponistu skaņdarbi. Tos vieno Latvijas dabas klātbūtne – tieši tā kļuva par impulsu diriģenta Gunta Kuzmas mūzikas atlasei. Deviņas izvēlētās miniatūras aptver veselu gadsimtu Latvijas mūzikā, no agrīna nacionālā romantisma līdz mūsdienām, un vairums no tām CD formātā iznāk pirmoreiz. Albums tika ierakstīts Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 2021. gadā, skaņu režisors un ieraksta producents – Normunds Slava.

“Pļava mums ir viskošākā, saule siltākā un jūrmalas koki visstaltākie. Studējot šo deviņu miniatūru partitūras, man nebija grūti iztēloties, kā uzaust saule Porieša opusā “Rīts” vai kurā debesu lokā iemirdzas Ivanova “Varavīksne”. Tempus un frāzējumu lielā mērā diktēja tas, ko esmu piedzīvojis Latvijas ārēs, taču būtiski uzsvērt, ka mūzika šajā gadījumā ir nevis konkrētu vietu vai parādību ilustrācija, bet gan tilts uz mūsu attiecībām ar pasauli”, – saka diriģents Guntis Kuzma.

Liepājas Simfoniskais orķestra pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija un 2010. gadā LSO ieguva valsts orķestra statusu. Kolektīvs regulāri sniedz koncertus Baltijas valstīs un ārpus tām, un LSO īpašā uzmanības lokā ir Latvijas komponistu mūzika un Latvijas skaņražu daiļrades veicināšana un popularizēšana. LSO vairākkārt saņēmis arī Latvijas Lielo mūzikas balvu un septiņas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju. 2015. gadā LSO ieskandināja savu jauno mājvietu – Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars". Kopš 2017./2018. gada sezonas LSO galvenais diriģents ir Gintars Rinkevičs (Lietuva).

11. martā klausītāji 80 pasaules valstīs fiziskā un digitālā formātā sagaidīs vēl vienu SKANi izdoto Liepājas Simfoniskā orķestra veikumu – albumu ar komponista Pētera Barisona mūziku, bet 18. martā nāk ārā Liepājas Simfoniskā orķestra kopdarbs ar pianistu un komponistu Vestardu Šimku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!