Šipkēvica un Zaķa projekts “Dora” maijā koncertēs Stricka villā

Raksta attēls - Šipkēvica un Zaķa projekts “Dora” maijā koncertēs Stricka villā Publicitātes foto

21.03.2017 / Parmuziku.lv

Savu debijas albumu klajā laiduši pagājušā gada decembrī, Jāņa Šipkēvica un Gata Zaķa mūzikas projekts “Dora” turpina radīt jaunas kompozīcijas un šī gada 17. maijā uzstāsies ar koncertu Rīgā, K.K. fon Stricka villā. Gaidot šo notikumu publicēts ieraksts no koncerta Kaņepes kultūras centrā - “Jadwiga”, režisora un operatora Matīsa Spailes redzējumā.

“Ceļš, kuru ejam “Dorā” ir ļoti viegls un impulsīvs. Skaņdarbi top kā atklāsmes, kā apziņas plūsma, kurā paši neaizraujamies ar procesa kontroli, drīzāk kalpojam kā uztvērēji. Šis princips nodrošina patīkamu neziņu un konsekventu pārsteiguma sajūtu - gan studijā, gan koncertos,” saka Jānis Šipkēvics.

Pēc debijas pērn festivālā “Zemlika”, kā arī izpārdotiem koncertiem Kaņepes kultūras centrā, šī būs trešā iespēja dzirdēt grupas albumu “Two Sides”, skaņdarbus no topošā albuma, kā arī improvizācijas.

“Dora” ir divu cilvēku skaņu labaratorija, kurā spēkus savienojuši mūziķis Jānis Šipkēvics (Shipsea, Instrumenti) un viņa domubiedrs - mūziķis un producents Gatis Zaķis (The Mundane, Instrumenti).
Projekta “Dora” līdzšinējo eksperimentu ierosmes pamatā ir bijuši kopdarbi mijiedarbībā ar citām mākslas formām - teātri, vizuālo mākslu. Kristapa Epnera un “Doras” kopdarbs “Vingrinājumi” pagājušajā gadā nominēts “Purvīša balvai”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!