Rūta Dūduma saceļ kājās publiku Moldovas džeza festivālā

Raksta attēls - Rūta Dūduma saceļ kājās publiku Moldovas džeza festivālā Foto: Yevhen Karuzo un Igor Roman un no privātā arhīva

11.04.2017 / Parmuziku.lv

Ar Mārupes novada domes un Latvijas Vēstniecības Moldovā atbalstu, pašmāju vokāliste Rūta Dūduma jau otro gadu devās uz Moldovas galvaspilsētu Kišiņevu, kur piedalījās Internacionālajā džeza festivālā “Jazz ’n Chisinau”.

Pērn Rūta Dūduma kopā ar vietējiem mūziķiem izpildīja gan latviešu tautas dziesmas džeza aranžējumā, gan pianista un festivāla direktora Valeriu Culea kompozīcijas, taču šogad mūziķe apvienojās internacionālā projektā kopā ar mūziķiem no Itālijas, Moldovas un Senegālas. Festivālā uzstājās arī džeza mūziķi no Polijas (Tomasz Wendt Trio) un Vācijas (Pablo Held Quartet).

Esot Kišiņevā, Rūta devās uz vietējām televīzijām sniegt intervijas, kā arī kopā ar ģitāristu Dan Bruma izpildīja spontāni izveidotu dueta priekšnesumu latviešu valodā (video links). Dienu pirms festivāla atklāšanas koncerta, Kišiņevas Mūzikas, teātra un mākslas akadēmijā jaunā mūziķe sniedza meistarklasi vokālajā mākslā, atzīstot, ka akadēmijas studentes ir ļoti talantīgas un varošas, bet informācijas un pieredzes trūkuma dēļ, viņu zināšanas par džeza mūziku nav tik padziļinātas, tāpēc Rūta ar prieku dalījās savā pieredzē.

Viesošanās laikā tika apciemota Latvijas vēstniecība Moldovā, “Paldies par sirsnīgu uzņemšanu visai vēstniecības komandai. Bija sajūta, ka esmu kaut nedaudz, bet tuvāk mājām. Un, paldies par skaisto puķu pušķi pēc koncerta,” tā Rūta.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!