Āfrikas blūza dārgakmens Rolands Čakonte pieskandina Liepājas Lielo dzintaru

Raksta attēls - Āfrikas blūza dārgakmens Rolands Čakonte pieskandina Liepājas Lielo dzintaru Publicitātes foto, Valters Pelns

12.06.2017 / Parmuziku.lv

Kamerūnieša Rolanda Čakontes neparastais vokālais sniegums un interesantais fonētiskais skanējums savienojumā ar blūza melodījām latviešu klausītāju ausīm bija īpašs muzikālais baudījums.

Sestdien, 10.jūnijā vasarīgās noskaņās turpinājās Liepājas koncertzāles producētā sērija "Pasaule Lielajā dzintarā". Vakara iesildošo performanci sniedza duets no grupas "Ainavisti", bet koncertā piedalījās Kamerūnā dzimušais un par Āfrikas blūza dārgakmeni dēvētais Rolands Čakonte (Roland Tchakounté) kopā ar pavadošo sastāvu - ģitāristu Miku Ravasā, basistu Žeromu Kornelis un sitaminstrumentālistu Karimu Buazā.
 
Āfrikas blūza dārgakmens Čakonte jau no bērna kājas uzsūcis talantīgāko afroamerikāņu mūzikas esenci un viņa dziesmās virmo smeldzīgas izjūtas no bēgļa dzīvē pieredzētā. Pametis dzimto ciematu, māti, septiņus brāļus un māsas, lai nelegāli, ar bēgļiem pilnā laivā dotos uz Eiropu, kur Čakonte cīnījies par izdzīvošana urbānajos džungļos. Tieši skumjas pēc mīļajiem veido Čakontes stāstus, kas neatstāj vienaldzīgus.

Mūziķa radošajā biogrāfijā ir 6 solo albumi un neskaitāmi koncerti visā pasaulē, ieskaitot uzstāšanos tādās prestižās vietās, kā "Jazz Cafe" Londonā, "New Morning" klubā Parīzē, festivālos "Blues Sur Seine" un "Chicago Blues Festival".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!