Roberts Gobziņš kļuvis par skolotāju Rīgas DJ skolā

Raksta attēls - Roberts Gobziņš kļuvis par skolotāju Rīgas DJ skolā Publicitātes foto

08.05.2017 / Parmuziku.lv

Radio personība, DJ un mūziķis Roberts Gobziņš šajā pavasarī nesnauž. Papildus jaunu dziesmu komponēšanai, radio raidījuma vadīšanai un īpašu koncertu organizēšanai viņš pievērsies kam jaunam un pavisam cēlam - nodod savas muzikālās zināšanas nākamajām paaudzēm.

Jau kopš janvāra Gobziņš vada nodarbības 7 - 14 gadus veciem bērniem Rīgas DJ skolā. Viņš māca gan tehniskos aspektus - kā saklausīt ritmu, kā samiksēt divus, trīs un pat vairākus skaņdarbus. Papildus, kas viņaprāt vēl svarīgāk - rāda jauniešiem skaņu un tehnikas izcelsmi, paša vārdiem izsakoties - “saknes”. Pusotru stundu garās nodarbības laikā bērni tiek izspēlēties uz lenšu magnetafoniem, mācās, kā izmantot dažādas skaņas un radīt unikālus muzikālus priekšnesumus, kā arī gūst priekšstatu, kā darbojas radio DJ.

Par iemesliem šai nodarbei vaicāts, Roberts saka: “pirmkārt jau pašam patīk, nekad iepriekš neesmu bijis skolotājs. Bet kas svarīgāk -

redzu, cik ļoti jauniešiem izmainās priekšstati un mūzikas sajūta pēc mūsu nodarbībām.

Mūsdienās jau ir vienkārši - ņem ko jūtūbā miljoni skatās un tā arī tā gaume veidojas, bieži vien vienā virzienā. Ielikt viņos vēlmi eksperimentēt un rakt - tā ir forša sajūta!”

Bērni ir sajūsmā un atzīst, ka bieži vien vecāku un vienaudžu vidū jūtas nesaprasti savas muzikālās gaumes dēļ. DJ skolā ir sastapuši pieaugušu padomdevēju, kas ne tikai saprot, kas ir dubstep, regejs vai drum’n’bass, bet pats to spēlē, saprot, iemāca trikus un pievieno jaunieša gaumei vēl neatklātas šķautnes. Kursu beidzot, jauniešiem ir pilnīgi cita izpratne, un bieži tie ir mainījuši uzskatus par to, kas vispār ir mūzika. Turklāt tie tiek pie īpašas iespējas - uzstāties radio “Naba” raidījumā "Zvaigznīšu brīdis".

Pieaugušajiem Roberts piedāvā īpašu lekciju kursu “fiška”, kurā dalās ar DJ meistarības trikiem un noslēpumiem.

Rīgas DJ skola ir privāta mācību iestāde Rīgas centrā, kurā pieredzējuši un populāri DJ, producenti un “scratch” meistari piedāvā dažādas sarežģītības apmācību kursus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Vairāk par skolu un pasniedzējiem - www.rigasdjskola.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!