Rīgā viesosies progresīvie skandināvi "Katatonia"

Raksta attēls - Rīgā viesosies progresīvie skandināvi "Katatonia" Publicitātes foto

15.11.2017 / Parmuziku.lv

Otrdien, 5.decembrī, klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies vieni no veiksmīgākiem zviedru progresīvā metāla kolektīviem - "Katatonia".

"Katatonia" izveidojušies 1991. gadā Stokholmā un līdz šim izdevuši desmit albumus.

"Katatonia" pastāvīgi tiek minēti līdzās "My Dying Bride", "Paradise Lost" un "Anathema", bet zviedri krietni pārspējuši britus ar muzikālu tumsas un negatīvo emociju skaistuma pasniegšanu. Tieši tādēļ "Katatonia"agrīnā daiļrade atzīta par black/doom metāla paraugu. Grupas pirmais studijas albums "Dance of Decembre Souls" pastāvīgi tiek deklamēts kā šī žanra klasika.

Grupa savas pastāvēšanas laikā muzikālo formātu ir kardināli mainījusi. To var pamanīt jau no albumā "Brave Murder Day". Mainījusies satura pasniegšana. Vairāk bija izmantots “tīrais” vokāls un akustiska ģitāra. Albumā "Saw You Drown" bija iezimētas mūzikālas izmaiņas, kad groulinga vietā paradījas “tīrais” vokāls. Bet albums "Discouraged Ones" tam pielikanozimīgo punktu, pabeidzot muzikālo attistību.

Jāpiebilst, ka grupas pēdējie albumi skan itin progresīvi, melodiski un tajos paslēptā ziņa ir daudz dziļāka, nekā agrāk. „Katatonia” ir viena no ievērojamākajām un veiksmīgākajām grupām visā Skandināvijā, kā arī tā sniedz visvairāk koncertu. Tādu slavu sasniegušie zviedri to nopelnījuši ar savu sirsnību un veiksmīgu progresīvās mūzikas melanholijas formulu, ko būs iespējams novertēt koncertā.

Klubs atvērts no plkst. 19.00. Sākums plkst. 20.00.

Biļetes iespējam iegadāties vietnē ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!