Rīgā uzstāsies "Shortparis” un "Whispering Sons”

Raksta attēls - Rīgā uzstāsies "Shortparis” un "Whispering Sons” Publicitātes foto

28.03.2017 / Parmuziku.lv

Piektdien, 31. martā, mūzikas klubā “Nabaklab” (Z.A. Meierovica 12) pirmo reizi Latvijā uzstāsies uzlēcošās Beļģijas postpanka zvaigznes, mūzikas grupa „Whispering Sons” (cold wave, shoegaze), kā arī Krievijas eksperimentālās mūzikas apvienība „Shortparis” (post-pop, pop-noir, avant-pop).

Abus muzikālos kolektīvus vieno ne tikai interese par attālināšanos no populārās mūzikas radītajiem standartiem un uzturēto saziņas formātu ar klausītājiem, bet arī neilgi pēc to dibināšanas gūtā atzinība pašmāju un starptautiskā mērogā. Uzstāšanās Rīgā notiks abu grupu aktuālo Eiropas koncerttūru ietvaros.

Shortparis” pirmsākumi rodami Sibīrijā, bet grupa tiek dibināta neilgi pēc tās dalībnieku pārcelšanās uz Sanktpēterburgu 2010. gadā. Pirmajos grupas pastāvēšanas gados notiek intensīva savdabīgu muzikālo un māksliniecisko risinājumu meklēšana, ko arī izdodas sasniegt – „Shortparis” pirmie albumi tiek augstu novērtēti mūzikas kritiķu vidē.

Grupas dalībnieki pašu radīto mūziku ar tekstiem angļu, franču un krievu valodā raksturo kā rūpīgi piemeklētu fonu visapkārt mītošajai „histērijai, seksam, ironijai un vienmēr nez no kurienes iznirstošajam dramatismam”. Papildus tam grupas dalībnieki savā radošajā darbībā asi kritizē Krievijas mūzikas tirgū valdošās tendences. Apvienības uzstāšanās izlaužas ārpus muzikālā priekšnesuma robežām un tiecas pretī mūsdienu mākslas performances praksei.

Talantīgās Beļģijas postpanka apvienības „Whispering Sons” dalībnieki vairākus gadus satikās mēģinājumos Briselē savam priekam un bez pretenzijām pēc publiskas darbības. 2013. gadā kolektīvam pievienojas pašreizējais vokālists un sākas mērķtiecīgs darbs pie pirmo ierakstu izdošanas. Vietējie mūzikas vērtētāji šīs grupas mūziku dēvē par jaunās paaudzes skaņu celiņu ar nelielu sveicienu 80. gadu tumšās mūzikas cienītājiem.

Mūzikas kluba „Nabaklab” organizētais koncerts ir iespēja dzirdēt abus muzikālos kolektīvus pirms viņi tiek iekļauti labāko Eiropas festivālu programmās.

Koncerta sākums plkst. 21.00. Ieejas maksa no 6 līdz 15 EUR. Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!