Rīgā "SKAŅU MEŽS" ietvaros uzstāsies mākslinieces no Ziemeļeiropas

Raksta attēls - Rīgā "SKAŅU MEŽS" ietvaros uzstāsies mākslinieces no Ziemeļeiropas Publicitātes foto

28.02.2017 / Parmuziku.lv

Pirmdienas, 6. marta vakarā (19:00) "RĪGAS BIRŽA" un mūzikas biedrība "SKAŅU MEŽS" aicina apmeklēt somu mūziķes "Lau Nau" un zviedru brīvās improvizācijas dueta Līsas Ulēnas (Lisa Ullén) un Nīnas de Henijas (Nina de Heney) uzstāšanos.

Mākslas muzejs "RĪGAS BIRŽA" un Nepieradinātās mūzikas biedrība "SKAŅU MEŽS" aicina apmeklēt somu psihedēliskā folka mūziķes Lau Nau un zviedru brīvās improvizācijas dueta Līsas Ulēnas (Lisa Ullén) un Nīnas de Henijas (Nina de Heney) uzstāšanos koncertsērijas "Ziemeļnieces eksperimentālajā mūzikā" ietvaros. 

Koncerta "Skaņas reformācija" klausītājiem būs iespēja ielūkoties mūsdienu skandināvu eksperimentālajā mūzikā. Tajā dzirdamās izpildītājas guvušas klasisku muzikālo izglītību, apgūstot klavierspēli, čellu un kompozīciju, tomēr savu muzikālo ceļu turpinājušas, meklējot netradicionālu, tomēr vilinoši pievilcīgu skanējumu.

Lau Nau un Līsas Ulēnas/Nīnas de Henijas priekšnesumi aizsāk "Skaņu meža" koncertsēriju "Ziemeļnieces eksperimentālajā mūzikā", kas ilgs visu 2017.gadu un iepazīstinās ar izcilām Ziemeļvalstu mūziķēm. Projekts ilustrē faktu, ka Ziemeļvalstu eksperimentālajā mūzikā, kas citviet ir vīriešu dominēts lauks, ar panākumiem darbojas ievērojams skaits sieviešu

Somu dziedātāja, dziesmu autore un producente Lau Nau jeb Laura Naukarinena (Laura Naukkarinen), kas uzstāsies ar savu trio, ir viena no interesantākajām šī brīža psihedēliskā folka pārstāvēm pasaulē, kā arī kino mūzikas komponiste. Viņas rakstītās dziesmas ir pildītas ar kinematogrāfiski plašu redzējumu un viņas skaņu pasauli veido trausla, spektrāla citādība. Naukarinena darbojas arī atzinību guvušajās somu psihedēliskā folka un improvizācijas grupās Avarus un Kiila.Līsa Ulēna ir Korejā dzimusi pianiste un komponiste, kas dzīvo un strādā Stokholmā, Zviedrijā. 20. gs. 90. gadu beigās Līsa Ulēna beigusi Stokholmas Karalisko mūzikas akadēmiju (Royal Musical Academy in Stockholm), kur studējusi klasisko klavierspēli. Kopš 90. gadu beigām viņa ir veltījusi sevi brīvajai improvizācijai un mūsdienu klasiskajai un eksperimentālajai mūzikai, sadarbojoties ar tādām mūziķēm kā kontrabasisti Nīnu de Heniju, čellisti Okjungu Lī, saksofonisti Loti Ankeri un indīpopa dziedātāju Mariamu Valentīnu.

1962. gadā dzimusī kontrabasiste Nīna de Henija jau ilgstoši darbojas Zviedrijas brīvās improvizācijas pasaulē, un līdzās solo priekšnesumiem un albumu sērijai, duets ar Līsu Ulēnu ir viens no viņas ilgstošākajiem projektiem. Māksliniece uzaugusi Šveicē un studējusi Jaunanglijas konservatorijā Bostonā (New England Conservatory of Music in Boston), turpinot mācības Gēteborgas konservatorijā (the Göteborg Conservatory of Music), kur ieguvusi solistes diplomu.

Nīnas izdotie albumi vairākas reizes nominēti Zviedrijas džeza mūzikas balvai un 2012. gadā viņa saņēmusi gada džeza mūziķes titulu. 2010. gadā iznākušais soloalbums "III" ir uzskatāms par De Henijas visiespaidīgāko veikumu. Ietekmīgais džeza un improvizētās mūzikas kritikas portāls AllAboutJazz novērtējis ierakstu ar piecām zvaigznēm, piebilstot, ka "šīs meistarīgās imporvizācijas liek De Henijas izcelties pat solo kontrabasa improvizētāju elitē, kurai pieskaitāmi arī Berijs Gajs, Bārs Filipss, Marks Dresers un Žoele Leandrē."

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!