Rīgā skanēs svaiga elektroniskā mūzika un nedzirdēti ritmi no Dienvidamerikas

Raksta attēls - Rīgā skanēs svaiga elektroniskā mūzika un nedzirdēti ritmi no Dienvidamerikas Publicitātes foto

21.02.2017 / Parmuziku.lv

24. februārī klubā ONE ONE notiks audiovizuālā projekta Pachamama Beats pasākums. Pasākumā ar savdabīgu un nedzirdētu etniskās un mūsdienu elektroniskās deju mūzikas sakausējumu uzstāsies īpašais viesis - argentīnietis Pablo Acosta Santos jeb INTICHE u.c.

Šajā nedēļas nogalē, 24. februārī klubā ONE ONE notiks kārtējais krāšņais audiovizuālā projekta Pachamama Beats pasākums. Pasākumā ar savdabīgu un nedzirdētu etniskās un mūsdienu elektroniskās deju mūzikas sakausējumu uzstāsies īpašais viesis - argentīnietis Pablo Acosta Santos jeb INTICHE, paši projekta kuratori DJ K’AN un VJ Daša Ludski, kā arī DJ Heincha un DJ TRASHY KID, kuri ir ļoti labi zināmi vārdi Rīgas elektroniskās deju mūzikas pasākumu apritē.

Pachamama Beats nosaukumā ietvertā atsauce uz Māti dabu (Pacha Mama – dievība inku un citu Andu tautu mitoloģijā) simbolizē gan saikni ar dabu (K’AN setos nereti var saklausīt, piemēram, Amazones džungļu dzīves skaņu ierakstus), gan atgriešanos pie saknēm, pie tradicionālās dažādu tautu mūzikas. Savukārt Beats (jeb ritms) ir nodeva modernās elektroniskās deju mūzikas dažādajiem dinamiskajiem un ritmiskajiem aspektiem.

Muzikāli un vizuāli iedvesmu Pachamama Beats smeļas no enerģiskās un noslēpumainās Latīņamerikas, neaizmirstot arī par citiem eksotiskiem reģioniem kā Āfriku, Tuvajiem Austrumiem, Balkāniem un Karību reģionu.

INTICHE (kečvu valodā “inti” nozīmē “saule”, savukārt “che” mapuču valodā – “cilvēki”) ir uzaudzis Buenosairesā Argentīnā, bet viņa ģimenes saknes ir ļoti daudzveidīgas – no Basku zemes un Marokas līdz Dienvidamerikas pevenči ciltij, kas atspoguļojas arī viņa mūzikā. Mākslinieka mūzikas saknes veido saikne ar Pachamama jeb Māti zemi.

Sev raksturīgo mūzikas stilu viņš dēvē par electro-nativo, apvienojot Dienvidamerikas, Japānas, Austrālijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu  tradicionālo instrumentu motīvus, dziedājumus un dabas skaņas ar electronica, nu-cumbia, dub, tribal un trance elektronisko mūziku.

Biļetes uz Pachamama Beats pasākumu klubā ONE ONE 24. februārī var iegādāties tiešsaistē ej.uz/pachamama2402.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!