Rīgā koncertēs elektroniskās mūzikas mākslinieks Tims Hekers

Raksta attēls - Rīgā koncertēs elektroniskās mūzikas mākslinieks Tims Hekers Foto: Nico Stinghe

09.02.2017 / Parmuziku.lv

Ar koncertu Zirgu ielas koncertzālē Rīgā 28. martā Latvijā atgriezīsies elektroniskās mūzikas un skaņu mākslinieks Tims Hekers (Tim Hecker) no Kanādas.

Šī brīža pētošajā ambientajā mūzikā ir vien daži tik meklēt kāri un reizē grūti definējami mākslinieki kā kanādiešu komponists Tims Hekers. Savas vismaz divdesmit gadus ilgās radošās karjeras laikā viņš ir klejojis pa elektroniskās trokšņu mūzikas ēnas pusi, caur paša pieredzi reflektējis par skaņas dizainu un aizrāvies ar moderno kompozīciju, allaž saglabājot vien sev raksturīgu citādību un juveliera atbildību pret savu daiļradi. Pēdējo gadu un vismaz divu albumu – “Virgins” (2013) un “Love Streams” (2016) – laikā Hekera skaņrade piedzīvo sava veida tikko jaušamu renesansi. Laiks šķiet viņa skaņu paleti nostiprinām nevis ļaujam tai iesūnot.

Ja Tima Hekera rosību mūzikā pagājušā gadsmita 90. gadu vidū varētu saistīt ar viņa interesi par tehno, kad ar segvārdu “Jetone” viņš paguva izdot trīs albumus un uzstāties arī kā dīdžejs, tad sekojošos ierakstus līdz pat 2009. gada “Imaginary Country” un vairs neslēpjoties aiz iesaukām raksturo mākslinieka interesi par trokšņu, disonanses un melodijas saskarsmi. “Katedrāļu elektroniskā mūzika” – kāda medija savulaik pielietots apzīmējums, kurš pēdējos trīs albumos (arī 2011. gada izdevumā “Ravedeath, 1972”) ieguvis gluži nepārnestu attaisnojumu un skaidrojumu. Proti, strādājot pie šiem ierakstiem, Hekers daudz laika pavadījis Islandē. Ar sava drauga un domubiedra Bena Frosta (Ben Frost) iesaisti tur ierakstījis dažādu ērģeļu skaņas, šos motīvus vēlāk digitāli procesējot un pārveidojot līdz nepazīšanai. Jaunākā albuma ierakstā piedalījušies ari Jouhans Jouhansons (Jóhann Jóhannsson) un Grīmurs Helgasons (Grímur Helgason).

Tims Hekers, kura daiļrade jau šobrīd veido pasaules elektroniskās, ambientās vai tik vienkārši kā – eksperimentālās – mūzikas zelta fondu, Latvijā atgriezīsies pēc gandrīz 7 gadu pārtraukuma. Pēc koncerta 2010. gada maijā Ģertrūdes ielas teātrī Toms Treibergs izdevumā “Kultūras Forums” rakstīja: “Šis ir ne tik daudz koncerts, cik zināma veida meditācija, pašizziņa mūzikas ietvaros, pēc kuras, jāatzīst, maņas un spējas atgūstas tikpat lēni kā lāči no ziemas guļas.”

Gaidot jau septīto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika” Durbē šī gada 20. un 21. oktobrī, Tima Hekera koncerts Rīgā notiks pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros.

Koncerts notiek ar Kanādas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Biļetes uz koncertu 28. martā Zirgu ielas koncertzālē Rīgā (Kaļķu ielā 11) nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Pirmo 30 biļešu cena īpaša – 18.00 EUR. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!