Rīgā atgriežas lautists Jozefs van Visems

Raksta attēls - Rīgā atgriežas lautists Jozefs van Visems Publicitātes foto

06.10.2017 / Parmuziku.lv

Ar koncertu Ģertrūdes ielas teātrī 2. novembrī uzstāsies komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems no Nīderlandes.

Jozefs van Visems ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars. Viņa mūzika ir nepārblīvēta un tieša, reizē hipnotiska un melodiska, kas ”cieņpilni ievelk klausītāju transcendentālā stāvoklī un liek katram palēnināt mūzikas klausīšanos kā individuālu pieredzi.” Van Visems nepaguris koncertē dažādās pasaules vietās, vairākkārt viesojoties arī Latvijā, un lasa lekcijas par lautas ”atbrīvošanas” tēmu.

Beidzamajos gados, darbojoties duetā ar pazīstamo kinorežisoru Džimu Džārmušu (Jim Jarmusch), ir izdoti vairāki studijas ieraksti. Turklāt 2013. gadā par abu komponēto mūziku Džārmuša filmai "Only Lovers Left Alive" Jozefs van Visems saņēma Kannu kinofestivāla konkursa balvu par labāko filmu skaņas pavadījumu. Viņš ir sniedzis teju tūkstoti koncertu visā pasaulē, to skaitā prestižajos festivālos "All Tomorrow’s Parties" un "Primavera Sound". Kopš panākumiem kopā ar Džimu Džārmušu van Visems turpina darbu gan pie savas oriģinālmūzikas, gan pie mūzikas vairākām kino lentēm.

Jau drīz, novembra sākumā, cienījamās Beļģijas izdevniecības "Consouling Sounds" paspārnē dienasgaismu ieraudzīs Jozefa van Visema jaunais studijas albums "Nobody Living Can Ever Make Me Turn Back".

Biļetes no 4. oktobra nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietā internetā TicketShop.lv. Tikai pirmās 30 biļetes par īpašu cenu - EUR 10. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Koncertu rīko neatkarīgā kultūras platforma ULVE Agency.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!