Renārs Kaupers: Arī mēs esam tādi letiņi, kuriem babiņas ir no Latgales (VIDEO)

Raksta attēls - Renārs Kaupers: Arī mēs esam tādi letiņi, kuriem babiņas ir no Latgales (VIDEO) Foto: LETA/ Evija Trifanova

18.04.2017 / Parmuziku.lv

Šodien, 18. martā, Rīgā notika latgaliešu dziesmu izlases "Celīs brouļ!" prezentācijas pasākums. Albuma tituldziesmu izpildīja mūziķi Renārs Kaupers un Jānis Aišpurs, Ingars Gusāns (“Sovvaļnīks”, “Borowa Mc”), Arnis Slobožaņins (“Dabasu Durovys”) un Artūrs Uškāns.

"Mēs ar Jāni arī esam tādi letiņi, kuriem babiņas ir no Latgales. Ne tikai babiņas! Tēti arī. Šis mums bija ļoti priecīgs notikums, " albuma prezentācijā sacīja Renārs Kaupers.

Latgaliešu dziesmu izlase ir atgādinājums par 1917.gada Latgales kongresu, kur latgalieši pieņēma valstiski svarīgu lēmumu – apvienoties ar pārējo novadu – Vidzemes un Kurzemes latviešiem. Šis lēmums vēlāk sekmēja kopīgas Latvijas valsts izveidi.

Izlasē, nedaudz citādos aranžējumos, ir iekļautas dažādu stilu un laikmetu, latgaliešu kultūrai nozīmīgas kompozīcijas. Šeit var atrast gan latgaliešu tautas dziesmas (“Kur gaismeņa”, “Rūžeņa”, “Tuoli dzeivoj” u.tml.), gan arī dažādu stilu un paaudžu, pazīstamas, latgaliešu oriģināldziesmas (“Skaidra volūda”, “Īt muna tauta”, “Vysskaistuokai meitiņai”, “Screen”, “Pusnakts Triādis” u.tml.).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!