Radio NABA ēterā skanēs mākslinieka Kaspara Groševa iracionālās mūzikas programma

Raksta attēls - Radio NABA ēterā skanēs mākslinieka Kaspara Groševa iracionālās mūzikas programma Publicitātes foto

16.05.2017 / Parmuziku.lv

Otrdien, 16. maijā, pirmoreiz Radio NABA ētērā jauns mākslinieka Kaspara Groševa raidījums “Radio San Serriffe”, kas katru otro otrdienu plkst. 22.00 vedīs radio klausītājus audiālā iracionālās mūzikas ceļojumā uz sirreālu vietu Indijas okeānā.

Mākslinieks, kurators, galerijas 427 vadītājs un bezvērtīgu mūzikas ierakstu kolekcionārs  Kaspars Groševs  par vietu, kas iedvesmo šo mūzikas programmu, saka: “Indijas okeānā neviena neskarta atrodas San Serriffes salas, kurās iezemieši čalo flongu valodā. Lētākais veids, kā nokļūt uz salām, ir cunami viļņi, tomēr, iespējams, kāda avio kompānija vēl joprojām veic lidojumus uz šo paradīzi zemes virsū. Atrast tam pierādījumus ir grūti.

Raidījums Radio San Serriffe raida no salu galvaspilsētas Bodoni, atskaņojot mūziku, kas pazudusi no horizonta kā mirāža.

Aizmirstas pop melodijas, seismiskās vibrācijas, iezemiešu dziesmas, ziemeļbriežu kaulu krakšķēšana, mirušo un nekad nedzimušo mūziķu labākie darbi, prusaku rāpošana un neizslēgtas gaismas spuldzes zibēšana - tas viss piepilda San Serriffes iedzīvotāju ikdienu, pieslēdzoties salu galvenajai radio stacijai.”

Pirmajā raidījumā fiksēta maija diena San Serriffē iesākās lēni, iezemiešiem sparīgi apspriežot 2. Einšteina relativitātes teoriju. Kāds atcerējās par vietējā avota ūdens brīnumaino spēku, bet cits teica, ka visiem kopīgi jābrauc uz kalniem. Sapulces par salām nozīmīgiem jautājumiem nebija retums, tomēr šoreiz tie uzņēma kosmiskus apgriezienus, fonā skanot eksotiskiem instrumentiem, kas nonākuši San Serriffes galvaspilsētas Bodoni ielu muzikantu rokās no nepazīstamiem ceļotājiem.

Pirmajā raidījumā skanēs mūzika no Null & Void, Ahmed Malek & Flako, Hematic Sunsets, Ingus Baušķenieka, Christian Galarreta, Dagmar Andrtová-Voňková, Orquesta De Las Nubes, Dennis Young, Ssaliva, Pekka Airaksinen, Ramuntcho Matta, Yearning Kru, Vaclav Nelhybel, Call Back the Giants, Fred Frith un Carlos Zingaro. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!