Pirmo reizi Latvijā uzstāsies ziemeļu mūzikas etnodžeza projekts “Yggdrasil”

Raksta attēls -  Pirmo reizi Latvijā uzstāsies ziemeļu mūzikas etnodžeza projekts “Yggdrasil” Publicitātes foto

22.03.2017 / Parmuziku.lv

2. aprīlī 17.00 Latgales vēstniecībā GORS ar pirmo un pagaidām vienīgo koncertu Latvijā uzstāsies etnodžeza projekts “Yggdrasil”, atskaņojot koncertprogramma “Lipet Ei / Seven Brothers”, kurā apvienojušies hanti kultūru pārstāvošā dziedātāja Vera Kondratjeva, Fēru salu ievērojamākais komponists Kristians Blaks un citi profesionāli mūziķi no Latvijas un Igaunijas.

Etnodžeza mūzikas projekta “Yggdrasil” idejas autors ir Kristians Blaks (Kristian Blak) – projekta dibinātājs, pianists un komponists, kurš dzimis Dānijā, bet kopš septiņdesmito gadu vidus dzīvo Dānijai piederošajās Fēru salās, kļūstot par visu laiku ievērojamāko Fēru salu mūziķi. Blaks, kurš ir arī izdevniecības “Tutl Records” vadītājs un populārā festivāla “Summartónar” mākslinieciskais vadītājs, iedvesmu saviem darbiem rod tieši ziemeļu tautu kultūrā un mūzikā. Projektu “Yggdrasil”, kura nosaukums ziemeļu mitoloģijā nozīmē “Pasaules koks”, Blaks izveidoja jau 1981. gadā un tā sastāvos allaž ir piedalījušies daudzu ziemeļu valstu mūziķi. Projekts spēlē dažāda stila mūziku – no brīvā džeza līdz klasikai, bet mūzikas emociju gammā izdzīvo gan humoru un skaistumu, gan katastrofas un sabrukumu. Līdz ar gadu gaitā mainīgi plūstošo projekta sastāvu, tam līdzi mainās arī skanējums, bet vienmēr saglabājot profesionalitāti un ziemeļu skaņu, kā arī tieši “Yggdrasil” raksturīgo unikalitāti citu muzikālo apvienību vidū.

2016. gadā iznāca projekta jaunākais albums “Lipet Ei” (Seven Brothers), kura mūziķu iedvesmas avots ir vairāku aiz Ziemeļu polārā loka dzīvojošu tautu kultūra – Grenlandē, ZR Kanādā un Aleutu salās dzīvojošie eskimosi, tāpat sāmi, fērieši un jakuti. Lielākā koncertprogrammas daļa ir balstīta Ziemeļrietumsibīrijas hanti kultūrā, kuru spoži pārstāv dziedātāja Vera Kondratjeva. Hanti kultūras aktīvā pārstāve un dziedātāja Vera Kondratjeva un Kristians Blaks satikās 2015. gadā un kopš tā laika ierakstījuši ne vien kopīgu albumu, bet snieguši vairāk nekā 10 koncertus Fēru salās, Krievijā, Igaunijā un nu arī pirmo reizi Latvijā.

Latgales vēstniecībā GORS gaidāmajā koncertā projekta “Yggdrasil” sastāvā uzstāsies: Vera Kondratjeva (balss, Krievija), Kristian Blak (taustiņinstrumenti, balss, Fēru salas), Artis Orubs (sitaminstrumenti, Latvija), Villu Veski (saksofons, Igaunija) un Ain Agan (ģitāra, Igaunija).

Biļetes uz 2. aprīļa koncertu nopērkamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze“ biļešu kasēs, kā arī http://latgalesgors.lv. Biļešu cena 10,00–15,00 €. Latgales vēstniecības GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide.

Plašāk par Kristianu Blaku un projektu “Yggdrasil“: http://www.kristianblak.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!