Pirmatskaņos Ešenvalda, Jančevska un Ritmanes dziesmas korim

Raksta attēls - Pirmatskaņos Ešenvalda, Jančevska un Ritmanes dziesmas korim Publicitātes foto

13.02.2017 / Parmuziku.lv

Šī gada 1. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs koncertu cikla Latvijas komponisti Latvijas simtgadei jaundarbu koncerts, kurā tiks pirmatskaņotas 11 Latvijas komponistu dziesmas korim. Jaundarbus izpildīs Valsts Akadēmiskais koris Latvija kopā ar diriģentu Māri Sirmo.

“Vislielākā vērtība ir uzaicināt komponistu rakstīt tieši tā, kā viņš jūtas. Neierobežojot viņu rāmojos,” par koncertu cikla nedaudz trako ideju saka VAK Latvija mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Ciklā aizvadīti jau trīs koncerti, kuros dzirdētas vairāk nekā 30 jaunas akapella kora dziesmas, arī 1. martā klausītāji būs patīkami pārsteigti, saka M. Sirmais.

Klausītājiem būs iespēja pirmajiem dzirdēt kora dziesmas, ko sarakstījuši komponisti Ēriks Ešenvalds, Jēkabs Jančevskis, ekstravagantais Juris Kulakovs, Dailes teātra Muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods, godalgotā Sidnejas latviete Ella Mačēna, komponists un diriģents Andris Vecumnieks, tautā mīlētais Uldis Marhilēvičs, jaunās paaudzes komponists Platons Burovickis, komponists un žurnālists Edgars Raginskis, Jānis Ķirsis, kā arī prestižās Emmy balvas ieguvēja, latviešu izcelsmes komponiste, kura dzīvo ASV, Lolita Ritmane.

Biļetes iegādājamas “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā.

Par ciklu Latvijas komponisti Latvijas simtgadei: radošās laboratorijas ietvaros trīs gadu periodā Māris Sirmais un VAK Latvija iedvesmojis komponistus no Latvijas radīt ap 70 jaunus skaņdarbus korim, no kuriem labāko novērtējumu guvušie tiks atskaņoti grandiozā svētku koncertā 2018. gada 4. maijā. Komponēt par piecām stihijām: debesīm, zemi (Tēvzemi), gaisu, ūdeni un mīlestību aicināti dažādu žanru komponisti un dziesmu autori.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!