"Piena svētkos" Shipsea jaunatskaņos interpretācijas par Imanta Kalniņa mūziku

Raksta attēls - "Piena svētkos" Shipsea jaunatskaņos interpretācijas par Imanta Kalniņa mūziku Publicitātes foto

10.07.2017 / Parmuziku.lv

Šī gada tematika ir „Far from Space” („Tālu no kosmosa”).

Ikgadējais pilsētas festivāls „Piena svētki” šogad notiks Rīgas svētku ietvaros – 19. un 20. augustā kafejnīcas „Piens” un K.K. fon Stricka villas apkārtnē. Šī gada tematika ir „Far from Space” („Tālu no kosmosa”), savukārt pirmo izziņoto mākslinieku vidū – Shipsea interpretācijas par Imanta Kalniņa mūziku, kā arī citi pašmāju mūziķi.

20. augusta vakarā īpašu jaunatskaņojumu piedzīvos dziesmu kopa “ImKa. Shipsea. Nepāriet” - tā ir Imanta Kalniņa mūzikā balstīta programma, kuras radīšanai Jānis Šipkēvics izveidojis 12 mākslinieku ansambli “Nepāriet". Koncerta programmas pamats balstīts 1997. gadā tapušajā Ainara Mielava un Imanta Kalniņa kopdarbā “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet”, tas iecerēts kā atskats uz šī albuma virsotnēm, izceļot neparastās saturiskās vēsmas, kuras 21. gadsmitā ieguvušas jaunu nozīmi. “Šajos 20 gados ir radies jauns cilvēks, izaudzis jauns latvietis, kurš nemainīgi izjūt telepātisku saikni ar Kalniņa skaņām. Es esmu ļoti gandarīts, ka šajā koncertā varu kolektīvi pieslēgties šai varenajai mūzikas dzīslai, kurā ar baudu un atbildību šobrīd ieplūstam,” saka Jānis Šipkēvics.

Līdzās Šipkēvicam īpaši sapulcināto ansambli veidos Alise Joste, Evija Vēbere, Iļja Lagutenko, Ksenija Zaķe, Lenarts Heindelss, Lorete Medne, Matīss Čudars, Miķelis Putniņš, Rūdolfs Dankfelds, Vladislavs Nastavševs un Zelma Jēgere.

Muzikālo „Piena svētku” programmu veidos arī grupas „100 baltas dvēseles”, „Ezeri”, hiphopa mākslinieks ansis un Jānis Ozoliņš ar programmu „Filips Glāss. Etīdes klavierēm”.

Līdzās mūzikai festivālā būs skatāmas arī vairākas teātra izrādes – „Kaka un pavasaris” (rež. Jānis Znotiņš), „Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” (rež. Edgars Kaufelds (LLT)) un „Zvērīga mīla” (rež. Mārcis Lācis (DDT)). Skatītājiem būs iespēja vērot arī divas laikmetīgā cirka trupas – „Cink Cink Cirk” (Čehija/Dānija/Nīderlande) un „Galapiat Cirque/BOI” (Francija).

„Iedvesmojoties no Solaris, piena ceļa fenomena, mēness apogeja, Stenlija Kubrika un bezgalības, šī gada Piena svētki ir mūsu interpretācija par visumu – kā mēs varam tikai iztēloties to, kas ir tik tālu no mums un ko nekad līdz galam nesapratīsim. Far from space,” gaidāmā pasākuma noskaņu ieskicē festivāla rīkotāji. Teritorijas vizuālo tēlu un scenogrāfiju šogad veidojis mākslinieks Atis Jākobsons.

Ieeja „Piena svētkos” būs bez maksas, gaidīti visa vecuma apmeklētāji.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!