Pieejama jaunākā informācija par Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņa paradumiem

Raksta attēls - Pieejama jaunākā informācija par Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņa paradumiem Adeolu Eletu /Unsplash

25.11.2019 / Parmuziku.lv

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), sadarbībā ar pētījumu kompāniju Kantar TNS ir nākusi klajā ar jaunākajiem pētijuma datiem: "Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņa paradumi 2019".

Attiecīgo pētījumu LaIPA veido divas reizes gadā - pavasarī un rudenī, kad tiek aptaujāti ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-60 gadiem. Pētījuma jautājumi ir sadalīti divās daļās – regulārie jautājumi, kas attiecas uz iedzīvotāju mūzikas patēriņu un mainīgā jautājumu daļa, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības attieksmi pret aktuālajiem notikumiem mūzikas nozarē. 

No visiem aptaujātajiem 94% atzīst, ka klausās mūzikas ierakstus, tātad varam secināt, ka respondentu pārsvaram mūzika ir būtiska un neatņemama ikdienas sastāvdaļa.  Savukārt ikgadējā pētījumā ko veica "Starptautiskā fonogramu industrijas federācija" (IFPI) secināts, ka vidēji viena cilvēka nedēļas mūzikas patēriņš ir 18 stundas. 

Viss populārākā mūzikas klausīšanās vieta ir automašīna (44%), kam seko mūzikas klausīšanās mājvietā (32%), savukārt pārvietojoties ar kājām mūziku klausās tikai 5% aptaujāto. Mūziku darbavietā klausās tikai 12% aptaujas dalībnieku, iespējams, noderēs kāds raksts no mūsu pašu klāsta, kas varētu šo % nākotnē uzlabot: Mūzika kā sevis motivācija darba vietā

Līdz ar straumēšanas servisu izveidi, liela daļa aptaujāto izvēlas šos pakalpojumus, lai klausītos mūziku, turklāt galvenokārt bezmaksas versijās. Nav noslēpums arī, ka straumēšanas apjoms palielinās ik gadu, par to liecina arīdzan IFPI pētījuma rezultāti. Tomēr joprojām pupulārs ir arīdzan radio (37%). 

Interesanti, ka elektroniskās mūzikas klausītāju skaits ir līdzvērtīgs klasiskās mūzikas klausītājiem - 7%, tā pat kā  gan hip-hop, gan džeza, blūza mūzikas žanram priekšroku dod 4% aptaujāto. 

Ar pilnu pētijuma saturu var iepazīties LaIPA mājaslapā. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!