Pie klausītājiem nonāk grupas ODIS populārā dziesma “Hei, mazā” jaunās skaņās

Raksta attēls - Pie klausītājiem nonāk grupas ODIS populārā dziesma “Hei, mazā” jaunās skaņās

09.08.2022

Pie klausītājiem nonāk latviešu populārās mūzikas vēsturē zelta burtiem ierakstītās grupas ODIS dziesma “Hei, mazā”. Šoreiz dziesmā, kas savulaik nodēvēta par vienu no Latvijas pašmāju mūzikas pērlēm, apvienojušies grupas ODIS basģitārists un dziesmas autors Andris Lūkins un grupa “Rock’n’Berries”.

Grupa ODIS jeb “Ogres Dārzkopības izmēģinājumu stacija” ir viena no pašmāju 80. gadu populārākajām grupām, kas, lai arī neguva milzīgu popularitāti sava netipiskā skanējuma dēļ, zināma kļuva ar tādām dziesmām kā „Radio, radio”, „Hei, mazā” un „Šodien ārā saulains laiks”, tādējādi savu vārdu ierakstot Latvijas mūzikas vēsture. Toreiz ODIS iedvesmu smēlās populārajā Rietumu popmūzikā (S.O.S. Band, Level 42), kā arī džeza (Džons Koltreins, Els Žaro) un fanka (Earth, Wind & Fire) mūzikā. Savas pastāvēšanas laikā grupa ieguva visas tā laika galvenās balvas dažādos mūzikas festivālos, piemēram, "Liepājas dzintars", festivāls "Jūrmala’93", Sopotas festivāls un daudzos citos. 

“Savulaik tieši grupa ODIS bija tie, kas pirmie Latvijā ienesa un izpildīja tādus amerikāņu mūzikas žanrus kā fanks un souls. Lai arī mūsdienās šie žanri vairs nav nekas jauns, redzam, ka tieši šobrīd dažādu žanru sajaukuma un atšķirīgu mūziķu sadarbības rezultātā senām, labi zināmām dziesmām iespējams iedvest otro dzīvību. Tas ir lielisks veids, kā šādu mūziku likt iemīlēt no jauna ne vien jau uzticamiem faniem, bet arī jaunajai paaudzei, vienlaikus parādot to, ka šādas dziesmas gadu laikā nezaudē nedz savu vērtību, nedz pievilcīgo un mūždien aktuālo skanējumu,” norāda grupas ODIS basģitārists, dziesmas “Hei, mazā” autors Andris Lūkins.

Dziesmas “Hei, mazā” jauno skanējumu radījusi grupa Rock’n’Berries, kas Latvijas mūzikas skatuvi iekarojusi ar tādām dziesmām kā “Dvēselīt”, “Tuvumā”, “Laiks”, “Daydream”, “Feel the love” un citām.

 Grupas Rock’n’Berries solists Oskars Millers stāsta: “Strādāt pie grupas ODIS skaņdarbiem viennozīmīgi ir liels pagodinājums. Varam būt pateicīgi, ka Latvijā ir tādas grupas, kas atstājušas ne vien būtisku ietekmi uz Latvijas mūzikas industriju, bet kuru dziesmas gadu laikā nezaudē savu popularitāti un vietu klausītāju sirdīs. Mēs patiesi ceram, ka arī mūsu versija dziesmai “Hei, mazā” radīs pozitīvas emocijas ikvienā klausītājā.”

Kā norāda O. Millers, dziesma “Hei, mazā” ir kā pozitīvs atmiņu uzplaiksnījums, kas liek novērtēt to, kas bijis, bet vienlaikus apzināties, ka nekas nav mūžīgs. Līdzās oriģinālās dziesmas teksta autoram Robertam Gobziņam, savu pienesumu dziesmas jaunajā skanējumā devuši arī grupas “Rock’n’Berries” dalībnieki Oskars Millers un Jānis Narbuts.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!