Pianists Dainis Tenis uzsāk solo projektu

Raksta attēls - Pianists Dainis Tenis uzsāk solo projektu Foto: Kristīne Madjare

09.08.2021

Pianists Dainis Tenis publicē mūzikas-mākslas video, kas tapis “Klavins PIANO” klavieru ražotnē un jau 20. augustā, Kaļķu ielas kvartālā, Kuldīgā, dzīvajā izpildījumā uz klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa Una Corda klavierēm publikai tiks atskaņoti skaņdarbi no pianista topošā albuma DECODER.

Mūziķa Daiņa Teņa un pasaulē labi zināmā klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa radošā sadarbība salīdzinoši nejauši aizsākās šī gada pavasarī un nu ir rezultējusies mūzikas video, kas tapis “Klavins PIANO” klavieru darbnīcā, Dainim uz unikālajām Una Corda M189 klavierēm atskaņojot savu jaundarbu Walls (fonētiska spēle starp vārdiem Waltz un Walls (latv. valsis-sienas).

“Pirmo reizi ciemojoties Kuldīgas Kaļķu ielas kvartālā, man radās Francijas provinces sajūta, kas muzikāli asociējas ar valsi. Nevis tādu valsi, ko dejo augstmaņu sarīkojumos, vai pretēji - zaļumballēs, bet gan klusu un intīmu skaņu šarmantas mazpilsētas ieliņās. Tādējādi es vēlējos nojaukt tradicionālus pieņēmumus par valša žanru”, stāsta Dainis.

Dainis Tenis ir zināms kā pianists, kurš ērti un gluži kā savā ādā jūtas, atrodoties uz robežas starp klasisko un neakadēmisko mūziku. Kopš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvēšanas viņš darbojies gan kā pianists-solists, gan kā instrumentālās grupas DAGAMBA dalībnieks. Šobrīd tapšanas stadijā ir Daiņa pirmais soloalbums DECODER, kurā mūziķis apvienojis sev tuvus 3 mūzikas žanrus - klasisko, ambiento un elektronisko mūziku.

Dāvids Kļaviņs stāsta: "Kopš uzsākām klavierbūvi Kuldīgā, esmu gandarīts par ievērojamu dzīves un darba kvalitātes kāpumu. Starp īpaši iepriecinošiem momentiem ir iespēja, klātienē iepazīties un sadarboties ar Latvijas pianistiem. Tā arī sapazināmies ar Daini Teni, viņam spontāni patika mūsu ražotās klavieres, tāpat kā mani dziļi iespaidoja Daiņa izcilā, radošā klavierspēles meistarība. Esmu ļoti pateicīgs un priecīgs par dažāda veida radošiem projektiem, kādus ar Daini esam ieskicējuši, attīstot sadarbību un iespēju, kopēji veicināt skaistās Kuldīgas pilsētas kultūrvides bagātināšanu ".

Una Corda klavieres ir būvētas pēc principa - viena stīga uz vienu noti- un ir absolūti unikāls mūzikas instruments, kas kopš 2020.gada septembra, kad uzņēmums “Klavins PIANO” savu darbnīcu pārcēla no Ungārijas uz Kuldīgu, tiek būvēts Latvijā. Una Corda, tāpat kā pasaulē labi zināmie Dāvida Kļaviņa vertikālie flīģeļi, tiek izgatavoti pēc īpaša pasūtījuma, un viena instrumenta būvniecība ilgst aptuveni vienu gadu.

Daiņa Teņa jauno albumu un pianista satikšanos ar Una Corda klavierēm būs iespējams piedzīvot klātienē 20.augustā plkst.20.00, Kaļķu ielas kvartālā, Kuldīgā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!