Pašmāju hiphopa mākslinieks Pikaso publisko pirmo singlu “U (can keep your cools)” no gaidāmā mini albuma

Raksta attēls - Pašmāju hiphopa mākslinieks Pikaso publisko pirmo singlu “U (can keep your cools)” no gaidāmā mini albuma Publicitātes foto

18.01.2017 / Parmuziku.lv

Mūziķis Pikaso laiž klajā pirmo vēstnesi no šogad plānotā mini-albuma Angļu valodā. Dziesma“U (can keep your cools)” tapusi sadarbībā ar Jāni Aišpuru (The Sound Poets) un Arni Račinski (Laika Suns).

Topošais mini albums ar nosaukumu “Yes, i am. Who knew” būs Pikaso trešais studijas ieraksts, un tā galvenā atšķirība no priekštečiem ir tā, ka tas top angļu valodā. “Domāju, ka mūzika pati par sevi ir universāla valoda, taču šis ir mans izmēģinājums - rečitēt angļu valodā, kuru saprot liela daļa pasaules un tas nekonfliktē ar manām makslineciskajā ambīcijām radīt.”

Mūzika dziesmai tapusi sadarbojoties ar Jāni Aišpuru un Arni Račinski. “Ar Jāni attīstījām sākotnējos motīvus, nofiksējot aptuveno dziesmas formu, bet pēcāk ar Arni dziesma tika pārrakstīta, noslīpēta un papildināta ar dažiem elementiem. Abus mūziķus cienu par viņu paveikto savā mūzikas žanrā un radās interese kopīgai sadarbībai. Cilvēki, kas liek man augt pašam gan muzikāli, gan garīgi – uzskatu, ka tā ir perspektīva priekš manis,” par paveikto gandarīti stāsta Pikaso.

Pikaso (īstajā vārdā – Jānis Lipšāns) pārstāv Latviešu hip hop scēnu jau vairāk kā dekādi un kopš 2000. gadu sākuma ir izdevis 2 solo albumus (Satikšanās vietu mainīt nedrīkst (2013), SVMN: B Puse (2014).  Ieraksts “Satikšanās Vietu Mainīt Nedrīkst” saņem Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu “Zelta Mikrofons 2013” nominācijā Labākais HipHop albums. Pikaso ir piedalījies daudzās dziesmās kā viesmākslinieks un sadarbojies ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Gustavo, Goran Gora, Dons, Aija Vītoliņa un citiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!