Paškeviča džeza klubā uzstāsies leģendārā Mailza Deivisa saksofonists Riks Margica

Raksta attēls - Paškeviča džeza klubā uzstāsies leģendārā Mailza Deivisa saksofonists Riks Margica Publicitātes foto

18.05.2017 / Parmuziku.lv

Saksofonu festivāla “Jazz Room” otrajā sesijā, ar kuru Vecrīgā, Palasta ielā 10, oficiāli tiks atvērts “Pashkevich Jazz Club”, 19. un 20. maijā uzstāsies leģendārā trompetista Mailza Deivisa grupas saksofonists Riks Margica no ASV, kā arī modernā džeza trio “The Infiltrators”, kurā apvienojušies Lietuvas vadošie mūsdienu džeza mūziķi.

Lietuviešu apvienība kluba viesus priecēs jau 19. maijā, kad uz skatuves kaimiņvalsts mūziķiem pievienosies arī Deniss Paškevičs. Trio “The Infiltrators” muzicē Jans Maksimovičs (saksofons, elektronika), Dmitrijs Golovanovs (tautiņinstrumenti, elektronika) un Arkādijs Gotsmans (bungas, perkusijas). Grupa piedāvā eksperimentālās mūzikas, free jazz un ambient sajaukumu.

Taču nedēļas nogales centrālais džeza notikums pilsētā būs 20. maijā, kad kopā ar Denisa Paškeviča kvartetu uzstāsies visā pasaulē zināmais amerikāņu saksofonists Riks Margica, kurš muzicējis kopā ar Mailzu Deivisu un sastrādājies arī ar tādiem džeza grandiem kā Tonijs Viljamss, Bobijs Hačersons, Makkojs Tainers, Čiks Korea un daudziem citiem, kā arī sarakstījis daudzas saksofonmūzikas programmas un pat pāris simfonijas.

55 gadus vecais tenorsaksofonists visvairāk ietekmējies no tādām džeza leģendām kā Veins Šorters, Maikls Brekers un Džons Koltreins. Viņš studējis trīs prestižās mūzikas ievirzes augstskolās – Bērklijā, Maiami un Ņūorleānā. Margica savus soloierakstus izdevis gan leģendārajā “Blue Note” izdevniecībā, gan citos džeza leiblos.

“Pashkevich Jazz Club” izveidots ar mērķi regulāri piedāvāt Rīgā starptautiska mēroga džeza mākslinieku programmas dažādām auditorijām. Tajā būs iespējams dzirdēt dažādu žanru džeza mūziku un uzstāsies arī dīdžeji. Palasta ielā 10 durvis būs atvērtas visas nedēļas dienas no plkst. 10.00 līdz pēdējam klientam. Klubs darbosies arī kā restorāns, kurā tiks piedāvāta fusion stila virtuve un klubu vadīs viens no Latvijā atzītākajiem un atpazīstamākajiem šefpavāriem – Mareks Voiteckis.

Deniss Paškevičs ir viens no atpazīstamākajiem Baltijas džezmeņiem. Viņš ir gan saksofonists un flautists, gan komponists, producents un pedagogs. Tagad arī savā vārdā nodēvētā džeza kluba mākslinieciskais vadītājs. Pērn tika izdots viņa jaunākais albums kopā ar dāņu ģitāristu Kristiānu Franku “Yours Faithfully”, kurā piedalās arī pasaulē zināmais amerikāņu pianists Ārons Parkss un kas ieguva Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” džeza un blūza mūzikas kategorijā.

Pirmā saksofonu festivāla “Jazz Room” sesija notika pērnā gada novembrī K. K. fon Stricka villā un tajā piedalījās trīs Baltijas valstu vadošie saksofonisti: Deniss Paškevičs (Latvija), Villu Veski (Igaunija) un Ļudas Mockūnas (Lietuva), kā arī īpašais viesis - Eiropas džeza aprindās labi zināmais ģitāras improvizācijas meistars Marks Dukrē no Francijas.

Koncertu sākums 19. un 20. maijā “Pashkevich Jazz Club” plkst. 20.00. Biļetes uz abiem pasākumiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Plašāka informācija “Pashkevich Jazz Club” profilā sociālajā medijā “Facebook”, kur interesenti var noskaidrot arī koncertu viesmākslinieku pasniegto meistarklašu norises laikus un izcenojumus. Mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem, kā arī Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem ieeja tajās būs bez maksas!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!