Pasaules tūres ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies Džulians Leidžs ar trio

Raksta attēls - Pasaules tūres ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies Džulians Leidžs ar trio

26.10.2016 / Parmuziku.lv

12. novembrī plkst. 19:00 ciklā Jūrmala Jazz pirmo reizi Latvijā Pasaules tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies viens no spilgtākajiem amerikāņu džeza ģitāristiem - Džulians Leidžs ar trio.

29 gadu vecumā Džulianam Leidžam jau ir tik bagātīgs CV, ka to apskaustu pat divreiz vecāki mākslinieki. Par šo Kalifornijā dzimušo brīnumbērnu 1997. gadā tika uzņemta dokumentālā filma „Jules at Eight”. Tagad viņš dzīvo Ņujorkā un ir sadarbojies ar tādām slavenībām kā Gerijs Bērtons, Džims Hols, Deivids Grismans, Bela Fleks un Čārlzs Loids. Viņš ir ierakstījis trīs albumus, būdams tajos galvenais mākslinieks: pēdējais no tiek ir „World's Fair”, kā arī vairākus duetus, tostarp ar „Wilco” ģitāristu Nelsu Klainu, pianistu Fredu Heršu un „Punch Brothers” ģitāristu Krisu Eldridžu. Leidžs ir piedalījies arī daudzos citos projektos.          

Neskatoties uz lielo aktivitāti un tai sekojošo slavu (kādā no nesenajām kritiķu aptaujām Leidžs tika ierindots augstāk par džeza ģitāras leģendām Bilu Friselu, Džonu Skofīldu un Petu Metīnī), viņu nepārņem iedomība. „Visi šie cilvēki ir mani elki, un es mēģinu raudzīties uz lietām plašāk,” viņš saka. „Savā ziņā lielais darbs sākas tieši tagad. Pēdējo gadu laikā esmu radījis jaunas vēsmas, un tagad mans uzdevums ir neļaut tām pazust. Es vēlos radīt mūsdienu džeza ģitārista definīciju. Tā ir patiešām daudzveidīga disciplīna, bet man liekas, ka mēs dzīvojam lieliskā laikā, lai radītu improvizācijas mūziku.”

Ģitārists Džulians Leidžs ir viens no oriģinālākajiem džeza virtuoziem ar nesatricināmu tehniku un šķietami neizmērojamu zinātkāri.

(The New York Times)

Par 2016. gadā izdoto albumu „Arclight” Leidžs saka, ka tā ir „oriģinālu skaņdarbu un ēras pirms bībopa dziesmu kolekcija”. Viņš ar nepacietību gaida uzstāšanos publikas priekšā, bet vairāk par visu viņam kārojas atklāt, uz ko ir spējīgs viņa trio. „Kopā ar šiem puišiem mēs esam gatavi pilnībā mesties iekšā mūzikā,” viņš saka.

Pēc Leidža vārdiem apmešanās Ņujorkā viņam sniedz iespēju attīstīt savu mūziķa karjeru vienlaicīgi vairākos virzienos. „Šeit pastāv līdzvērtība un nav spiediena,” viņš saka. „Cilvēki šeit ir progresīvi domājoši un atvērti. Pat ja tu saki: „Es esmu džeza ģitārists, bet man patīk spēlēt arī kantrī mūziku,” viņi atbild: „Lieliski, uz priekšu!” Esmu vienmēr to uzskatījis par privilēģiju un tā domāju joprojām.”

Koncerts notiek ciklā Jūrmala Jazz, kura ietvaros Dzintaru koncertzāle piedāvā klausītājiem baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!