Robija Viljama dziesmu autors atklāj, kā uzzinājis par RTU vīru kori Gaudeamus

Raksta attēls - Robija Viljama dziesmu autors atklāj, kā uzzinājis par RTU vīru kori Gaudeamus Foto: eksānšāviņi

16.04.2017 / Parmuziku.lv

2016. gada Lieldienās Latvijas Radio studijā slepenībā tika ierakstīta dziesma, kas vēlāk raisīja ne mazums skandālu. "Party Like A Russian" kopā ar mūsu RTU vīru kori Gaudeamus iedziedāja britu popzvaigzne Robijs Viljams.

Dziesmas autors, producents Gajs Čembers LTV Panorāmai atklāj dziesmas tapšanas aizkulises.

"Mēs domājām, ka derētu uzrakstīt dziesmu vai nu par pilsētu vai valsti. Mēs negribējām to rakstīt par Apvienoto Karalisti, īpaši tādēļ, ka tagad mēs atstājam Eiropu. Tas ir briesmīgi! Un tad mēs iedomājāmies, ka būtu jautri uzrakstīt dziesmu par Krieviju. Tur ir daudz oligarhu." stāsta Gajs Čembers.

Dziesmas ideja radusies pēc uzstāšanās kādam krievu oligarham un sākotnēji dalībai tika uzrunāts kāds krievu koris, taču bija nepieciešama Krievijas Kultūras ministrijas atļauja.

"Laikam dziesmas teksts likās strīdīgs vai izaicinošs. Sapratām, ka tā nav pārāk laba ideja, izmantot krievu kori. Tad apsvēru ierakstīt ar kori Londonā, taču tiešām gribēju, lai tas izklausās krievisks. Tas bija ļoti svarīgi! Uzzināju, ka jums Rīgā ir ļoti labs koris un viņus uzrunāju. Šķiet, tas bija youtube, kur redzēju viņu ierakstu. Izklausījās ļoti labi. Korim bija sava studija. Mēs tobrīd koncertējām un mums bija viena brīva diena Rīgā. Un es nodomāju, kāpēc ne?"  atceras Gajs Čembers, kā uzzinājis par RTU vīru kori Gaudeamus.

Gribēju, lai viņi būtu ugunīgi, gluži kā sadzērušies vodku, un dziedātu - mēs esam krievu puiši, mēs esam visur! Gāja jautri!

atklāj Čembers.

Arī Latvijas Radio studija uz komponistu atstājusi pamatīgu iespaidu, viņš to salīdzina ar slaveno Londonas ierakstu studiju Abbey Road.

Dziesma "Party Like A Russian" atrodama Robija Viljama pēdējā albumā "The Heavy Entertainment Show", kura koncerttūres ietvaros popzvaigzne 16. augustā uzstāsies Viļņā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!