“Origo Summer Stage” uzņem apgriezienus ar “Saulkrasti Jazz Festival 2017” atklāšanas koncertu

Raksta attēls - “Origo Summer Stage” uzņem apgriezienus ar “Saulkrasti Jazz Festival 2017” atklāšanas koncertu Publicitātes foto

11.07.2017 / Parmuziku.lv

Šo ceturtdien, 13. jūlijā plkst. 17.00 “Origo Summer Stage” notiks “Saulkrasti Jazz Festival 2017” vērienīgais atklāšanas koncerts, jo šogad festivāls svin savu 20 gadu jubileju.

Jūlijs tradicionāli ir festivālu mēnesis ne tikai Latvijā, bet arī “Origo Summer Stage”. Šogad jau astoto gadu laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” ikvienu mūzikas mīļotāju priecēs “Saulkrasti Jazz Festival” izcilie džeza mūzikas mākslinieki. Ceturtdien, 13. jūlijā plkst. 17.00 “Origo Summer Stage” notiks “Saulkrasti Jazz Festival 2017” vērienīgais atklāšanas koncerts, savukārt nākamnedēļ, 20. jūlijā plkst. 17.00 “Saulkrasti Jazz Festival 2017” koncertā klausītājus priecēs gan jaunie mūzikas talanti no Rīgas Doma kora skolas, gan arī tautā jau iemīļoti džeza mūzikas izpildītāji.

“Saulkrasti Jazz Festival” pirmo reizi norisinājās 1997. gadā, un šogad festivālam aprit 20 gadi, kuru laikā uz skatuves ir kāpuši simtiem izcilu džeza mūziķu no visas pasaules. Šogad festivāls notiks no 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, kur uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Baltijas, Eiropas, Āfrikas un Amerikas, bet festivāla galvenais viesis ir virtuozais afro džeza ģitārists Džimmijs Dludlu (Jimmy Dludlu) no Mozambikas. Festivāla programma sastāv no trim būtiskām daļām: jauno džeza izpildītāju nometnes, konkursa – Baltijas Bundzinieku Līga (Baltic Drummer’s League), ikvakara koncerta, kā arī festivāla gala koncerta.

“Mums ir liels prieks par izveidoto ilggadējo sadarbību ar “Saulkrasti Jazz Festival”, jo nu jau astoņus gadus ikvienam ir iespēja bez maksas izbaudīt festivāla brīnišķīgo atmosfēru pašā pilsētas sirdī – laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. “Saulkrasti Jazz” jau 20 gadus pārsteidz ar savu vērienīgumu, jo festivālā uzstājas gan jaunie mūzikas talanti, gan arī pasaulē plaši pazīstami džeza mūzikas izpildītāji, kurus ik gadu ir liels prieks gaidīt “Origo Summer Stage”,” stāsta tirdzniecības centra "Origo" vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Divdesmit gadi – tas ir cienījams vecums festivālam un šajā laikā ir noticis daudz nozīmīga Latvijas džeza nozarē. Festivāls savās meistarklašu nometnēs ir izaudzinājusi veselu džeza mūziķu paaudzi, kas šobrīd koncertē ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā un citviet pasaulē. Šī gada festivāls būs neizmirstams. Šogad mēs svinam džeza mūzikas kultūru Latvijā un aicinām ikvienu, kam sirdij tuvs džezs, svinēt kopā ar mums!

stāsta festivāla “Saulkrasti Jazz Festival” direktors Raimonds Kalniņš.

13. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 “Origo Summer Stage” ar spilgtu koncertu uzstāsies Andrejs Orlovs ar grupu un Jelgavas novada un pilsētas Jauniešu Bigbends. Andrejs Orlovs ir basģitārists, kas savā mūzikā apvieno smooth jazz stila elementus un basģitāras solo. Andrejs ir sadarbojies ar Raimondu Paulu, Māri Briežkalnu, Diānu Pīrāgs, grupu Saules kliosas (LT), kā arī piedalījies festivālos, kā “Kaunas Jazz”, “Birštonas Jazz”, “Rīgas Ritmi” un citos. Kopā ar viņu šajā sastāvā spēlē arī Mareks Logins (bungas) un Andris Kauliņš. Savukārt Jelgavas novada un pilsētas Jauniešu Bigbends ar tā vadītāju Raiti Ašmani sācis aktīvi mēģināt un koncertēt pirms septiņiem gadiem. Pa šo laiku Bigbends ir uzstājies “Saulkrasti Jazz Festival”, sniedzis koncertus Rīgas kongresu namā un koncertzālē "Rīga”, piedalījies daudzos festivālos un konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot augstus apbalvojumus.

20. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 “Origo Summer Stage” klausītājus ar izcilām džeza skaņām priecēs Rīgas Doma kora skolas 3. kursa džeza ansamblis un tā vadītājs Indriķis Veitners, kā arī grupa “Semi Acoustic Band”. Rīgas Doma kora skolas ansambļa dalībnieki šādā sastāvā, kā šobrīd, muzicē jau divus gadus, kuru laikā ir piedalījušies dažādos koncertos, konkursos un festivālos.  Lielākais panākums ir bijusi 1. vieta “Ventspils Groove 2017” jauno ansambļu konkursā.  Savukārt grupa “Semi Acoustic Band” apvieno trīs profesionālus mūziķus, kas rada ritmisku noskaņu mūziku. Viņi izpilda gan populārus džeza mūzikas hītus no Jamiroquai, Stevie Wonder, Michael Jackson, Rihana repertuāra, gan arī 60. un 80. gadu populārākos mūzikas šedevrus sev raksturīgā akustiski modernā skanējumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!