Ogres kantrīmūzikas festivāls iepazīstina ar programmu “Hanna & McEuen Tribute”

Raksta attēls - Ogres kantrīmūzikas festivāls iepazīstina ar programmu “Hanna & McEuen Tribute” Publicitātes foto

11.05.2017 / Parmuziku.lv

Šīs vasaras Ogres kantrīmūzikas festivālā “Country Island” ar programmu “Hanna & McEuen Tribute” piedalīsies Alvita un Viktors Timašovas no Lietuvas un grupa “Jauna Diena” no Latvijas. Šādi “tribute” varianti jau zināmi vismaz gadus desmit, bet kas ir šie, daudziem, iespējams, nezināmie vārdi?

2005.gadā Amerikā nāca klajā albums, kuru ierakstīja Džeims Hanna un Džonotans MakĪeins. Abi jau bija pazīstami kā studijas mākslinieki ar lielu koncertu pieredzi, vēl lielāku atpazīstamību sekmēja tas, ka abi bija slavenās grupas “Nitty Gritty Dirt Band” dibinātāju atvases.

Bērni  jau kopš astoņu gadus vecuma regulāri  bija klāt visās NTDB turnejās  un pilnībā iepazina  muzikantu skarbo dzīvi: biežos pārlidojumus un dzīvošanu ne vienmēr konfortablos apstākļos. Toties viss redzētais un piedzīvotais abiem jauniešiem deva pilnīgu priekšstatu par muzikantu  dzīvi.  Abi ātri apguva ģitāras spēli, kā arī citus instrumentus,  un jau 14 gadu vecumā izveidoja savu grupu “The Lovelands”; viņi sāka uzstāties koledžu ballītēs un klubos.

Ilgstošā ceļošana pa Ameriku bija devusi iespēju iepazīties ar daudziem slaveniem tā laika muziķiem, kā Džoniju Kešu, Veilonu Dženingu, Čārlzu Danielu un Bilu Monro, kurš divpadsmitgadīgajam Džonotanam uzdāvināja savu “Stratocaster”  ģitāru.

Katram bija savi elki no kuriem smēlās iedvesmu un centās tos atdarināt. Tā, piemēram, Džonotanam tādi bija “Everly Brothers” un “Mavericks”, bet Džeimsam – Alberts Kings un Džimijs Henrikss.  Par īstu kantrī to nevarēja nosaukt. Bija vēl divi “gaisa jaucēji”, proti, grupas “Supertramp” bundzinieka dēls Tonijs Šībenbergs un pasaulslavenā roka ģitārista Laiena Rusela dēls Tedijs. Abi puiši visiem spēkiem mēģināja ievirzīt kolēģus rokmūzikā; viņi izdeva albumu, bet tas lielu atsaucību neguva. “The Lovelands” vēl kādu brīdi pastāvēja, bet tad Džonotanam radās iespēja pievienoties grupai “Maverics” kā asistentam. 2000.gadā, kad “Maverics” izjuka un tās līderis Rauls Malo sāka savu solokarjeru, viņš pieaicināja jaunekli un deva iepēju savā pirmajā solo albūmā “Today” ierakstīt piecus skaņdarbus. Līdzīgi klājās arī Džeimsam, kura ceļi krustojās ar Geriju Elenu.

Kā tagad atzīmē paši mūziķi, gandrīz nejauši viņi atkal satikās 2002.gadā, un nu jau bez roka ”speciālistiem” sāka veidot savu jauno grupu. Jāpiebilst, ka ļoti liels atbalsts tika saņemts no vecākiem, kuri savās turneju gaitās labrāt ļāva vaļu kārtīgi izspēlēties kā ”iesildošajiem” un nedaudz ironizējot tos pieteica kā “Itty Bitty Dirt Band”.

2005.gada rudenī iznāca albums bez nosaukuma, vienkārši – “Hanna & McEuen”. Tas radīja milzīgu ažiotāžu un, kā atzīmēja CMT žurnālists Toms Brūks, “bija kā “svaigas asinis” kantrīmūzikā un uzrunāja  jauno paaudzi”.

Pirmais singls “Something Like A Broken Heart” uzleca “Billboard” tabulā  uz 38.vietu, bet tam sekojošais  “Ocean”, īpaši pateicoties videoklipam, kļuva par vienu no gada veiksmīgākajām kompozīcijām. Puišiem tas šobrīd ir vienīgais kopīgais projekts. Tagad viņi atgriezušies atpakaļ pie savām grupām: Džems pie Gerija Eilana un Džonotans – pie Raula, kurš atkal atjaunojis savu “The Mavericks”. Kāda būs viņu nākotne, to pagaidām puiši neizpauž. Šodien joprojām varam klausīties šo lielisko albumu, kurā skan visas 12 dziesmas, kas radījuši iedvesmu daudziem “tribute” projektiem.

Viktors Timašovs (56), Klaipēdas J.Kačinskas mūzikas skolas pasniedzējs, ilggadējs grupas “Vixva” vadītājs, sarunā stāsta: „Mana meita Alvita (24 )bija redzējusi dziesmas “Ocean” videoklipu MTV TV  un ar savu enerģiju mēģināja mani pārliecināt, ka esot atradusi tieši to, ko viņiem vajagot. Atzīšos: mana meita ir maksimāliste, kas labi orientējas mūzikā un šogad absolvēs vijoles klasi Viļņas Konservatorijas maģistratūrā. Viņai  ir absolūtā dzirde un viņa vienmēr atrod ko jaunu un progresīvu. Iegādājāmies šo albumu un reāli pārliecinājāmies ka, tas ir ģeniāls. Bijām gatavi tūlīt ķerties klāt šim projektam, taču uzreiz saskārāmies ar problēmu: visos iepriekš zināmajos duetos bija vīriešu balsis... Alvita pārliecināja, ka var šādu duetu izveidot ar sieviešu vokālu.Viņa bija noskatījusi mūsu Kristīni no grupas “Jauna Diena” un mani pārliecināja ka tembrāli viss būšot kārtībā. Man izdevās uzrunāt Kristīni, kā arī grupas līderi Jāni Veikšānu, un sākām strādāt. Jāatzīstas, ka nebija viegli, jo pavadījums ir piesātināts un gana sarežģīts. Ir arī daudz nianšu, kuras jāizprot ne tikai taustiņistumentālistam un ģitāristam, bet arī bundziniekam. Te nevar vienkārši  sist bungas, te tās ir jāizspēlē...” Tā sala Viktoras Timašovas, kurš pats koncertā sēdīsies pie taustiņiem.

Piebildīsim, ka pērn augustā Visagino kantrīfestivālā notika šā projekta pirmatskaņojums. Tagad  būs iespējams to dzirdēt  Ogrē jau 1.jūlijā.

Mūzikas festivāls  COUNTRY ISLAND

30.06- 01.07. 2017

30.06.

 • 19.00  Klaidonis
 • 20.00  Sestā Jūdze
 • 21.00 Katja Kaye (Vācija) un Juke Box
 • 22.30 Ckick’N’Band (Igaunija)

01.07.

 • 11.30 Line Dance mēģinājumi
 • 17.00 Line Dance mācību stunda ar Baibu Bierni
 • 18.00 Hanna & McEuen Tribute  Alvita (Lietuva), Jauna Diena
 • 19.00 Tequila Band
 • 20.00 Creedence Tribute (Lietuva)
 • 21.00 Latvian Blues Band
 • 22.00 Modern Earl (ASV)

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!