Notiks IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls "Daugavpils 2017"

Raksta attēls - Notiks IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls "Daugavpils 2017" Foto:pexels.com

04.06.2017 / Parmuziku.lv

No 8. līdz 11.jūnijam, Daugavpilī un reģionā norisināsies IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls "Daugavpils 2017", kurā piedalīsies militārie orķestri no Horvātijas, Nīderlandes, Latvijas, Polijas, Igaunijas un Ukrainas. Tik plaša militāro orķestru pārstāvniecība Daugavpilī būs pirmo reizi.

Ceturtdien, 8.jūnijā, Līvānos, Preiļos, Ilūkstē, Utenā (Lietuvā) un Daugavpilī notiks festivāla ieskaņas koncerti: Līvānu novada kultūras centrā uzstāsies Horvātijas Republikas Bruņoto spēku orķestris, Preiļu parka estrādē - Nīderlandes Karalisko Gaisa spēku orķestris, Ilūkstes novada estrādē - Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Utenā - Polijas Bruņoto spēku Reprezentācijas orķestris, bet Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra pagalmā - Igaunijas Republikas Aizsardzības spēku orķestris. Koncerti sāksies plkst.19.00.

Festivāla oficiālā atklāšana notiks piektdien, 9.jūnijā, plkst. 18:00 Vienības laukumā, ko jau plkst. 17:30 ievadīs festivāla dalībnieku muzikālā promenāde Rīgas ielā. Savukārt pēc atklāšana koncerta, plkst. 18:30, skatītājus ar savu koncertprogrammu uz skatuves Vienības laukumā priecēs Ukrainas Nacionālās gvardes Akadēmiskais Dziesmu un deju ansamblis.

Sestdien, 10.jūnijā, no plkst.14.00 militārie orķestri sniegs koncertus Daugavpils centrā - A.Pumpura skvērā, Rīgas ielas Skulptūrdārzā, kā  arī uz centrālās skatuves Vienības laukumā. Šīs koncertprogrammas ar solistu un instrumentālistu piedalīšanos solās būt interesantas un atraktīvas.

IV Starptautiskā militārās mūzikas festivāls “Daugavpils 2017” noslēgsies svētdien, 11.jūnijā, plkst. 16:00 Vienības laukumā. Kā norāda festivāla organizatori: „Festivāla noslēguma pasākums būs īsts „saldais ēdiens” ikvienam mūzikas cienītājam, jo tajā katrs orķestris demonstrēs savas defilē programmas, kurās rādīs labāko no sava repertuāra gan horeogrāfijas, gan nacionālās mūzikas ziņā”.

Kopā ar festivāla dalībniekiem noslēguma pasākuma koncertprogrammā skatītājus  priecēs arī Ilona Bagele, Atis Ieviņš, rokgrupa "ELPA"  u.c. mākslinieki.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!