Fani iepriecina ar video Sniedzes Prauliņas singlam "Nemēģini"

Raksta attēls - Fani iepriecina ar video Sniedzes Prauliņas singlam "Nemēģini" Publicitātes foto

05.04.2017 / Parmuziku.lv

Dziesmas "Nemēģini" videoklipu veidojusi apvienība “Cinemouts”, kurā darbojas skolas vecuma jaunieši, kurus vieno aizrautība ar kino un tā veidošanas procesu. Apvienības brīvdienu kinoskolu vada trīs domubiedri un audiovizuālie mākslinieki Oskars Upenieks, Jurģis Ločmelis un Laura Elcere.

Par klipa veidošanu stāsta Laura: “Tas bija darbs mēneša garumā, kura laikā mēs klausījāmies Sniedzes dziesmu un iedziļinājāmies, analizējām to. Jaunieši kopā ar Sniedzi vairākkārt noklausījās dziesmu un pierakstīja savas asociācijas – tās, kuras atkārtojās visu pierakstos, tika attīstītas.Pamazām šīs asociācijas kļuva par motīviem, kas iezīmē pāreju starp mūzikas video liriskās varones jūtu pasauli un realitāti. Tā kā dziesmā ir vārdi “mani kumeliņi, mani rumaciņi”, viena no mūsu apvienības meitenēm ieteicās, ka viņai laukos ir pašai savs zirgs, Lote. Tā nu bez kavēšanās devāmies uz Kleistiem viņu filmēt! Drīz pēc tam vēl viena dalībniece atcerējās, ka viņas tantei, kura dzīvo Lestenē, ir diezgan prāva zirgu figūriņu kolekcija – devāmies ciemos un izvedām kolekcijas zirgus pastaigā.

Tā tika attīstīts caurvijošais zirga motīvs. Taču mēs nevēlējāmies tikai ilustrēt dziesmas vārdus, tāpēc daļa no klipa ir asociatīvi filmējumi.

Kopumā klipa epizodes atsevišķi filmējuši septiņi jaunieši, tajā iekļauti arī 8 mm filmas fragmenti no kāda kinomīlētāja pirmajiem mēģinājumiem vēl Padomju laikā, kā arī projekcijas, kas izveidotas no albuma noformējumā izmantotajiem zīmējumiem.

Albuma "Inkrustācijas" atklāšanas koncertā sestdien, 8. aprīlī pl. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmajā stāvā kopā ar Sniedzi Prauliņu uz skatuves kāps mūziķi Edgars Šubrovskis, Matīss Akuraters, Raitis Viļumovs, Edgars Tomševics, kā arī koris “Mūza” diriģenta Gunta Cimiņa vadībā. Mūziķes sarakstītos īsstāstus no albumam pievienotā krājuma “Kosmiskie priekšraksti” lasīs dzejnieks Toms Treibergs. Tā kā albuma vienojošā tematika ir kosmoss un tā apceļošana, mūziķi sola atbilstošu noskaņu visa koncerta garumā, kuru kosmiskā garā palīdzēs noturēt Nacionālās bibliotēkas arhitektoniskās īpatnības.

Albuma iznākšanai biedrībā “HI” palīdzējis iznākt nodibinājums “Vienradzis Viens”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!