Noskaties grupas "Židrūns” jauno videoklipu – "Tur, kur neķer”

Raksta attēls - Noskaties grupas "Židrūns” jauno videoklipu – "Tur, kur neķer” Filmēšanas grupas publicitātes foto

24.04.2017 / Parmuziku.lv

Vēl pirms Lielās talkas neatkarīgās rokmūzikas grupa "Židrūns” devās Latvijas mežos un laukos, kur aizvadīja vairākas filmēšanas talkas Drustos, Piebalgā un citviet Vidzemē. Darba rezultāts ir video versija dziesmai "Tur, kur neķer”.

Muzikālās apvienības iepriekšējos videoklipos vizuālā estētika bijusi grafiska un aptuvena, veidota kā vīdžeja darbs un spēlēšanās ar saturu un vizuāliem efektiem. Videolasījums dziesmai "Tur, kur neķer” savukārt līdzinās īsfilmai ar stāstu un personāžiem, turklāt tas rada noskaņu, kādu grupa nav uzskatījusi par sev raksturīgu, un kas tās dalībniekiem ir patīkami negaidīta.

Par  jaunu skatījumu uz "Židrūna” mūziku šo videoklipu nosaukuši arī grupas līdzgaitnieki, kuri 19. aprīlī to noskatījās uz lielā ekrāna kino "Bize” Rīgā.

Drustu un apkārtējo pagastu iedzīvotāji, kuri apmeklēja video izrādīšanu Drustu Tautas namā 20. aprīlī, darbā saskatīja vielu pārdomām.

Video ideju ieskicē autors Matīss Saulītis: "Stāsts ir par galvenās varones cīņu ar viņai jau nosprausto likteni un tā lieciniekiem. Režisora vīzija skatītājam vislabāk uztverama, kad dziesmas lirika papildina klipa vēstījumu ar tā sūro nolemtības noskaņu”.

Galveno lomu atveido aktrise Laura Atelsone, citās lomās: Māra Blome, Vilnis Švāns, Jevgenijs Načiss, Juris Cers un Oskars Rozenblats.

Scenāriju, režiju, montāžu un pēcapstrādi veidojis Matīss Saulītis, kurš kopā ar Renātu Simsonu paveica arī galvenā operatora darbu. Grima un kostīmu māksliniece bija Laura Švāne, tehniskais asistents – Gunārs Porietis.

"Tur, kur neķer” ir kompozīcija no albuma "Židrūns un tas, ko nevar nest”, ko 2016. gadā izdeva I Love You Records.

Pirms nepilna mēneša "Židrūns" ar panākumiem uzstājās mūzikas konferencē Tallinn Music Week Igaunijā, bet Latvijā grupu varēs skatīt divos vasaras festivālos: "Pagalms” Jūdažos jūnijā un "Vadātājs” Blankenfeldes muižā augustā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!