Noskaidroti "Riga Jazz Stage 2017" laureāti

Raksta attēls - Noskaidroti "Riga Jazz Stage 2017" laureāti Publicitātes foto

09.04.2017 / Parmuziku.lv

Riga Jazz Stage 2017 1.vietas ieguvējs kategorijā “Džeza Ģitāra” – Matīss Čudars (Latvija); kategorijā “Džeza Vokāls” – Šenela Džonsa (Shenel Johns, ASV).

8. aprilī, kinoteātrī "Splendid Palace" tika noskaidroti Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2017" laureāti – 1.vietu kategorijā "Džeza vokāls" ieguva Šenela Džonsa (ASV) un kategorijā "Džeza ģitāra" – Matīss Čudars (Latvija). Šenela Džonsa saņēma arī konkursa atbalstītāja "AT&Trade" dāvātos “Shure” mikrofonu.

Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija divpadsmit cilvēku sastāvā no ASV, Itālijas, Lietuvas, Igaunijas, Turcijas, Lielbritānijas, Ķīnas un Latvijas. Nominācijā “ Džeza vokālu” otro vietu ieņēma Anastasija Volokitina (Krievija), bet trešo vietu – Susanna Aleksandra Veldi (Igaunija). Nominācijā “Džeza ģitāra” otro vietu ieņēma Luca Zennaro (Itālija), bet trešo vietu – Jānis Bērziņš (Latvija).

1.vietu ieguvēji abās kategorijās – Matīss Čudars un Shenel Jhons – saņēma 1500 eiro lielas naudas balvas. Otrās un trešās vietas ieguvēji – 1000 un 700 eiro lielas naudas balvas. Maestro Raimonda Paula īpašo balvu saņēma Anastasija Volokitina. Vokālists Kārlis Mangulsons saņēma gan “Tele2” īpašo, gan arī “Riga Jazz Stage” mājaslapas balsojuma favorīta balvu.

Gan konkursanti, gan finālisti saņēma uzaicinājumus no koncertiem un festivāliem:

  • Rigas Ritmi Festival 2018 – Camille Barbillon, Shenel Johns, Anastasija Volokitina
  • Jazz Time Festival – Matīss Čudars, Kārlis Mangulsons
  • Viljandi Guitar Festival – Rihards Goba, Jānis Bērziņš, Matīss Čudars
  • Kaunas Jazz Festival – Matīss Čudars, Kotryna Juodzevičiūte
  • Nardis Jazz Club - Susanna Aleksandra Veldi, Matīss Čudars
  • Ronnie Scott’s - Shenel Johns, Matīss Čudars, Luca Zennaro
  • Beijing’s Nine Gates Jazz Festival - Matīss Čudars, Anastasija Volokitina, Rihards Goba, Joanna Kucharczyk
  • Venetto Jazz Festival - Anastasija Volokitina, Shenel Johns, Ģirts Celmiņš
  • Linkolna Centrs savu uzaicinājumu izziņos līdz 2017. gada aprīļa beigām.

Pēc apbalvošanas ceremonijas 8. aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace” uzstājās arī žūrijas loceklis, ASV ģitāras virtuozs Kurts Rosenvinkels kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Konkursa “Riga Jazz Stage 2018” kategorijas “Džeza vokāls” un “Džeza bass”.

7. aprīlī džeza restorānā “Trompete” norisinājās festivāla improvizācijas vakars ar franču trombonista Robinson Khoury, Riga Jazz Stage 2016 Grand Prix ieguvēja, un ģitārista Michael Valeanu piedalīšanos.

Fonda “Mūsdienu Mūzikas centrs” organizētais Starptautiskais Džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” tika dibināts 2004. gadā. Nemainīga konkursa vērtība ir kategorija “Džeza vokāls” un instrumentālā kategorija, kura katru gadu mainās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!