Noklausies "Das Sonntags Legion” skaņdarbu “Schwarze Schlange mahlte Mehl”

Raksta attēls - Noklausies "Das Sonntags Legion” skaņdarbu “Schwarze Schlange mahlte Mehl”

19.01.2017 / Parmuziku.lv

Grupas “Das Sonntags Legion” skaņdarbs “Schwarze Schlange mahlte Mehl” ir trešais vēstnesis oriģināldziesmu izlasei “Janis Rozentāls. Bez vārdiem”, kurā iekļautas muzikālas versijas par mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļradi. LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA veidotās izlases prezentācijas pasākums notiks piektdien, 27. janvārī plkst. 21.00 mūzikas klubā Nabaklab.

Grupai “Das Sonntags Legion" ar Jaņa Rozentāla daiļradi ir īpašas attiecības.

Mākslinieka diplomdarbā „Pēc dievkalpojuma" ir redzams divu grupas biedru, brāļu Ābeļu vecvecvectēvs, saukts par Putru saimnieku, kurš gleznā var tikt uzskatīts par centrālo tēlu un redzams uzreiz aiz Rozentāla vecākiem.

Viņš par to samaksāja Rozentālam 5 zelta rubļus. Taču Putru saimnieks parādās arī citos Jaņa Rozentāla darbos, iespējams tāpēc, ka jau no bērnības motivēja viņu kļūt par mālderi jeb gleznotāju. Kaut arī Rīgas puikas, brāļi Ābeles bērnības vasaras pavadīja Saldū, tāpēc Rozentāla gleznās atpazīstamās vietas — Kalnsētas parka fauna, makšķerēšana Cieceres upes krastos, kas saistās ar daudziem bērnības piedzīvojumiem – viņiem nav svešas.

Kā visbiedējošākais atmiņās palicis Rozentāla simboliskais darbs "Melna čūska miltus mala", kas, respektējot grupas tradīcijas, izlasē iekļauts ar vāciski tulkoto nosaukumu “Schwarze Schlange mahlte Mehl”. Tā kā "Das Sonntags Legion" ir vienots organisms, tad nav brīnums, ka grupa jutās vienota gleznas izvēlē. Šīs grupas mūzikas uzdevums vienmēr ir bijis radīt klausītājā arī vizuālas ainavas. Ar trīsdaļīgo skaņdarbu grupa aicina doties pastaigā gar vētrainu jūras krastu un tad, vējam, viļniem bangojot, aiz kāda līkuma ieraudzīt melno čūsku sievu, kas maļ miltus — mūsu naidniekiem vai mums pašiem. Un tam seko nobeigums, kas paliek katra klausītāja ziņā. Ieraksts tapis studijā “Hodila Records” Ģirta Laumaņa un Olivera Tarvida vadībā.

Izlases prezentācijas koncerts norisināsies piektdien, 27. janvārī no plkst. 21.00 mūzikas klubā Nabaklab un tajā uzstāsies muzikālās apvienības “Das Sonntags Legion”, “Marta migla” un Nils Īle ar grupu “Kanisaifa”.

Izdevniecība NABA MUSIC/Melo Records, kas izveidota 2001. gadā kā viens no radio NABA projektiem, līdz šim izdevusi jau vairāk nekā četrdesmit ierakstus, dažādus albumus, singlus un izlases. Oriģināldziesmu izlases “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!