Mūzika biznesam – apģērbu veikalu dažādie ritmi

Raksta attēls - Mūzika biznesam – apģērbu veikalu dažādie ritmi Foto: www.pixabay.com

25.10.2017 / Parmuziku.lv

Apģērbu veikalus iespējams dalīt daudz kategorijās – vecuma grupa, piedāvātais sortiments, cenu klāsts un pat apģērbu ražošanas valsts. Ņemot vērā auditoriju, kas lielākoties ienāk un iepērkas, veikalam vajadzētu pieskaņot arī atbilstošu mūziku.

Vairākos pētījumos Lielbritānijā aptaujāti gan veikalu klienti, gan vadītāji un darbinieki. Nav pārsteidzoši, ka lielākā daļa aptaujāto piekrīt, ka veikalos nepieciešams atskaņot mūziku. Taču jāņem vērā, ka mūzikai jābūt pieskaņotai veikala interjeram un produktu klāstam, jo nepiemērota mūzika var būt tikpat traucējoša kā pilnīgs klusums.

99% aptaujāto veikalu darbinieku atzina, ka labprātāk strādā veikalā, kurā skan mūzika, jo tā uzreiz šķiet modernāka un pievilcīgāka vieta. 72% pircēju arī piekrīt apgalvojumam, ka mūzika veikalu viņu acīs padara pievilcīgāku. 78% mazo veikalu īpašnieku piekrīt, ka darbinieki ir produktīvāki, skanot mūzikai. 60% klientu veikalā pavadīs vairāk laika, ja tajā skanēs mūzika. Pārskatot dažādo aptauju datus, viens no galvenajiem secinājumiem ir, ka par mūziku lielākoties uztraucas mazie veikali, nevis veikalu ķēdes. Tieši mazo tirdzniecības uzņēmumu pārstāvji visbiežāk pauda viedokli, ka mūzikas izslēgšana negatīvi ietekmētu viņu biznesu un samazinātu darbinieku produktivitāti.

Veidojot mūzikas sarakstu apģērbu veikalam, galvenokārt jārod atbildes uz diviem jautājumiem – kas ir veikala auditorija un kādai mūzikai šie cilvēki dod priekšroku? Sastādot mūzikas sarakstus, iespējams arī eksperimentēt un vēlāk mērīt rezultātus – kurš mūzikas saraksts sasniedzis labākus rezultātus, ienākuši vairāk cilvēki, veikti vairāk/lielāki pirkumi?

Piemēram, jauniešu apģērbu veikalā var atskaņot modernāku mūziku, tā var būt arī nedaudz skaļāka par fona mūziku, jo jaunieši dos priekšroku troksnim nevis klusumam. Savukārt vīriešu uzvalku un aksesuāru veikalā labāk iederēsies pieklusinātas džeza vai blūza skaņas. Latvijas dizaina veikalos var veidot arī Latviešu mūzikas sarakstu, kas ļaus izcelties uz vispārējā veikalu mūzikas fona un veidot zīmola identitāti un atpazīstamību.

Atceries, lai veikalā atskaņotu mūziku, nepieciešams saņemt licenci, ko Latvijā izsniedz Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Vairāk informācijas, tarifi un līguma paraugs LaIPA mājaslapā, papildu jautājumiem iesakām sazināties, rakstot e-pastu vai zvanot 20398873.

Avoti: www.musicworksforyou.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!