Mūžībā devies izcilais kordiriģents Gido Kokars

Raksta attēls - Mūžībā devies izcilais kordiriģents Gido Kokars Foto: Leta

10.03.2017 / Parmuziku.lv

9. martā, 95 gadu vecumā, mūžībā devies kordiriģents Gido Kokars, vēsta Latvijas Radio 3 "Klasika".

Gido un viņa dvīņu brālis Imants Kokars, kurš aizgāja mūžība  2011.gada 24.novembrī, ir devuši milzīgu ieguldījumu Latvijas kora mūzikas attīstībā, izaudzinājuši vairākas diriģentu paaudzes.

Gido Kokars vairākkārt bijis Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents, ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un Ministru kabineta balvu, taču, galvenais, savas dzīves laikā iemantojis klausītāju, kora dziedātāju un savu laikabiedru cieņu un mīlestību.

Avots: lsm.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!