Mūžībā aizgājis Alberts Legzdiņš, viens no "Čikāgas piecīšu" dibinātājiem

Raksta attēls - Mūžībā aizgājis Alberts Legzdiņš, viens no "Čikāgas piecīšu" dibinātājiem Foto: Leta/Edijs Palēns

18.03.2017 / Parmuziku.lv

84 gadu vecumā mūžībā aizgājis Alberts Lagzdiņš, viens no "Čikāgas piecīšu" dibinātājiem.

"Čikāgas piecīšus", trimdas latviešu muzikāls ansamblis, kuru 1961. gadā dibināja Alberts Legzdiņš, Modris Avotiņš, Uldis Ievāns un Jānis Rinkušs. Gadu gaitā sastāvs mainījies. Ansamblis uzskatāms par vissenāk dibināto latviešu populārās mūzikas grupu. 

"Čikāgas piecīšu" repertuāru veidoja pašu sacerētās un arī latviskotas populāras amerikāņu dziesmas, savukāt koncertā tika izspēlēti humoristiski skeči par konkrētā brīža aktualitātēm. Dziesmām “Made In Latvija”, “Es savai līgavai”, “Jo man garšo alus” un vēl daudzas citas "Čikāgas piecīšu" ir iemantojušas mūsdienu tautas dziesmu statusu. 2011. gadā par godu ansambļa 50 gadu pastāvēšanas jubilejai tika uzņemta filma "Par mani, draudziņ, nebēdā".

2013. gadā "Čikāgas piecīšu" veikums tika godināts ar  Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Alberts Legzdiņš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!