MNTHA prezentē mūzikas videoklipu par uzdrīkstēšanos būt sev pašam

Raksta attēls - MNTHA prezentē mūzikas videoklipu par uzdrīkstēšanos būt sev pašam Ekrānšāviņu kolāža

06.06.2017 / Parmuziku.lv

MNTHA ir publicējusi jaunu mūzikas videoklipu “Fluidity”, kurš apspriež konservatīvismu, dzimumu lomas un drosmi. Šis ir iespējams arī pirmais vertikālais mūzikas video Latvijas vēsturē.

Dziesma “Fluidity” ir tapusi aptuveni pirms gada, ko sacerēju priekš TEDxRiga. Ar šo skaņdarbu vēlējos pastāstīt to, cik mēs visi varam būt dažādi un cik bieži cilvēki izliekas par to kas nav, lai iekļautos “normā” - mēs aizmirstam, ka cilvēks kuram tev ir jāpatīk esi tu pats.

Skaņdarbs ir sacerēts kā dialogs starp cilvēku kurš sev nepatīk, jo nav viņš pats un sabiedrību.

Visu savu skaņdarbu tapšanas laikā man paralēli izstrādājas arī to vizualizācija galvā. Reti, kad atrodi kādu, ar ko šī vīzija saskan, bet man ļoti paveicās - parādījās iespēja un gribasspēks un galvenais - īstie cilvēki.

Linda Jakubone ir cilvēks kam es pateicos visvairāk - viņa bija tā, kura nāca ar ļoti detalizētu ideju pie manis, kura ideāli saskanēja ar “Fluidity” konceptu, un arī atrada cilvēkus kas mums šo visu, tobrīd šķiet neiespējamo, palīdzēja realizēt - Kristapu Dzeni, kas visu mūsu skatījumu notvēra caur lēcu, kustīgā attēlā, kā arī citus.

 

Vēl viens cilvēks, bez kura šis nekādi nebūtu iespējams - Latvijas skaistākā, drosmīgākā un fantastiskākā drag-queen - Parisa. Viņa pārkāpa pati sev pāri šī projekta tapšanas laikā un nepadevās. Tirgus ainu filmēšana bija mentāli vissarežģītākā, jo tirgus ir vieta, kur cilvēki ir patiesi un saka ko domā, bez filtriem. Tiklīdz kā izgājām ārā, visa komanda jutāmies daudzreiz spēcīgāki un sapratām, cik ļoti šāds video Latvijas sabiedrībai ir vajadzīgs.

Video gaitā mijās ainas, kur vairāk uzsvērta sievišķība, ainas kur vairāk uzsvērta vīrišķība, bet beigās viss atrisinās - dzīves svinēšana, jo mēs katrs esam kas esam.

Filmēšanas dienas bija garas un grūtas, bet tik ļoti tā vērtas, jo zinu, ka sabiedrībai viedoklis būs, un tas ir pats svarīgākais - raisīt cilvēkos pārdomas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!