“Martas Asinis” ierakstījuši dziesmu ar Eduarda Veidenbauma dzejas vārdiem

Raksta attēls - “Martas Asinis” ierakstījuši dziesmu ar Eduarda Veidenbauma dzejas vārdiem Publicitātes foto

15.11.2017 / Parmuziku.lv

2. decembrī Radio NABA 15 gadu svinību laikā tiks atklāts Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā tapušais ritmiskās mūzikas albums “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.” Grupa “Martas Asinis” šim albumam radījuši skaņdarbu ar nosaukumu “Atstāj sapņus”.

Kompozīcijas “Atstāj sapņus” pamatā ir Eduarda Veidenbauma dzejas kolāža, kurā apvienoti un mākslinieciski sakārtoti vairāki Eduarda Veidenbauma dzejoļi. Kompozīcija būs iekļauta NABA MUSIC/MELO RECORDS izdotajā albumā “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”, kurā apkopotas 12 šī gada ietvaros īpaši veidotas kompozīcijas, kas atspoguļo bezcerību, nolemtību, dzīves absurditāti, mantas un varas kultu, apmātību un cerību mainīt pasauli – vismaz savējo.

Dzejnieka vārdi, kas vēl aizvien liek pārdomāt dzīves vērtības, transformējušies līdzi laikam, lai katrs spētu ieraudzīt savu Veidenbaumu. Albumā varēs dzirdēt orģinālkompozīcijas, kuras ir radījušas muzikālās apvienības “Hipstokrātija”, “MMMM”, “Čipsis un Dullais”, Eastbam (Roberts Gobziņš) un Westbam, “ISMS”, “IR OK”, Jānis Irbe, “Martas asinis”, “Podruga”, “Āres” un Evija Vēbere, “Tehnikums” un “Rāva”.

Albuma atklāšana norisināsies vienlaikus ar Radio NABA 15. jubilejas svinībām šī gada 2. decembrī. Šajā vakarā, atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. jubileju, ar ritmiskas mūzikas palīdzību tiks šķetinātas dzejnieka personības neredzamās iezīmes un pretrunīgums.  Vienotā priekšnesumā varēs redzēt grupas “Čipsis un Dullais”, “Martas asinis”, “MMMM”, “Tehnikums”, “Podruga” un “Rāva”. Vakara programmu papildinās arī filozofu apvienība “aaafterwork”, kas piedāvās savu skatījumu par “Radio-aktīvo Veidenbaumu”. Apvienību veido filozofi Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš, kas šī gada ietvaros kopīgi ar skaņu un skatuves mākslu jaunajiem māksliniekiem veidoja projektu “Mehāniskais Veidenbaums”.

Simbolisku tiltu cauri laikiem un Eduarda Veidenbauma dzejas  ceļiem mūsdienu populārajā kultūrā radīs Ieva Akurātere un Juris Kulakovs, pasākuma noslēgumā atskaņojot klasisko ciklu “Septiņas ar pus dziesmas ar Veidenbauma vārdiem”.

Albuma atklāšana norisināsies 2. decembrī, Latvijas Universitātes koncertzālē Aspazijas bulvārī 5. Sākums plkst. 20.00, ieeja no plkst. 19.30. Biļetes pieejamas: ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!